Oslabené Novo na soupeře nestačilo

Ve třetím kole okresního přeboru se utkalo Novo Kladno s SK Velké Přítočno. Novo zatím prohrálo s Lidicemi a zvítězilo ve Zlonicích. Přítočnu první kolo odložili a ve druhém porazilo Brandýsek. NOVOMĚSTSKÝ KLADNO - SK VELKÉ PŘÍTOČNO 0:4 (0:2).

Předpoklad, že utkání bude vyrovnané, se rozplynul ještě před zápasem, když Novo zdecimované zraněními se sešlo přesně v jedenácti, a to muselo ještě povolat hráče, kteří již pravidelně nenastupují. Ke všemu ještě ukončil činnost kanonýr Jung (prý ho fotbal přestal bavit). 

Po počátečním oťukávání převzalo Přítočno iniciativu a tu již nepustilo do konce utkání. Pěkně kombinovalo a často se dostávalo na dostřel novoměstské brány. Vázlo pouze zakončení, nebo stál v cestě brankář Hájek. Stav se měnil v 25. mintě, kdy šanci Hájkovi nedal Snovický. Hráči Nova neskládali zbraně a snažili se o odpor, avšak s chutí hrající soupeř byl evidentně nad jejich síly. Ve 39. minutě orazítkoval přítočenský Šiler břevno, aby o chvíli později uzavřel Holeček poločasový účet na 0:2. O přestávce přišel vedoucí Nova oznámit rozhodčím, že jeho tým do druhé půle nastoupí pouze v devíti, neboť dva hráči pro zranění nemohou pokračovat, a že v průběhu poločasu dorazí někdo z náhradníků uvedených v zápise a mužstvo doplní. To se stalo v 53. minutě, kdy Kirpal doplnil domácí alespoň na deset hráčů.

Hra ve druhém poločase ztratila veškerý náboj. Domácí srdnatě bránili a hosté si v pohodě zakombinovali, aniž by se snažili soupeře dorazit. O převaze hostů svědčí, že brankář Přítočna Nedvěd měl za celý poločas jeden vážnější zákrok. Branky začaly padat až v závěru, v 75. minutě na 0:3 zvýšil Patrik Senko a konečný výsledek 0:4 stanovil v 83. minutě Kuba. Ke cti Novokladenských nutno uvést, že zápas neodevzdali, do konečného hvizdu kladli daleko lepšímu soupeři odpor a nesnížili se k záludné či surové hře, jak někdy v takovýchto případech bývá zvykem. Hosté neměli nejmenší důvod hru přiostřovat, takže obě mužstva ulehčila činnost rozhodčímu Asníkovi s asistenty Pagáčem a Oubrachtem, proti jejichž výkonu  nemůže být nejmenší výhrada. Padesátka diváků, z nichž velká část byla z Přítočna, strávila příjemné nedělní dopoledne, i když fotbalu si moc neužila, ale některé přítočenské akce a zákroky domácího gólmana Hájka stály za vidění.

Novo: Hájek - Fišer, Kasík, Filip, Horský, Sikora, Frolík, Váňa (53. min. Kirpal), Červinka, Opatrný  Tren.: Jung

V. Přítočno: Nedvěd - Holeček, Feda, Senko Patrik, Jícha, Senko Lukáš (87. min. Andr), Popelka, Šiler, Kuba, Měkota (73. min. Salyuk), Snovický.  Tren.: Fíman

- frč -


Počasí Kladno

Předpověď počasí