Buštěhrad ztratil důležité body ve Zvoleněvsi

Po 6. kole okresního přeboru dno tabulky okupují nováčci soutěže: 12. Buštěhrad se dvěma body, 13. Zichovec s jedním bodem a poslední Zvoleněves bez bodu. V 7. kole svedl los domácí Slavoj Zvoleněves s SK Buštěhradem. Je jasné, že v takovýchto případech má každý bod cenu zlata, proto utkání bylo očekáváno se značným zájmem. Zvláště domácí, kteří ještě nebodovali, chtěli tuto neutěšenou bilanci napravit, což se jim nakonec po boji zdařilo. SLAVOJ ZVOLENĚVES - SK BUŠTĚHRAD 2:0 (0:0).

Utkání začali o něco lépe domácí a od začátku si udržovali mírnou převahu. Byli častěji na polovině Buštěhradu, ale jejich převaha byla neplodná. Za celý poločas vystřelili jedinou přímou střelu na bránu ve 31. minutě z přímého kopu. To hosté byli v útočení skromnější, ale jejich útoky byly daleko nebezpečnější a brankář Truhlář musel párkrát zasahovat. Není divu, že poločas skončil bez branek.
Druhou půli začali opět lépe domácí a hned po třech minutách byli úspěšní. V pokutovém území se pěkně uvolnil Kučera a poslal Zvoleněves do vedení. Zakrátko mohlo být vyrovnáno, padáček pod břevno skvěle vytáhl domácí brankář Truhlář, i když si při zákroku natloukl o tyč. Taktovku hry postupně přebírali Buštěhradští, jelikož domácí se spíše soustředili na bránění jednogólového vedení. Tato taktika se překvapivě ukázala jako úspěšná. Pozorně pracující obrana domácích v čele s brankářem nepustila hosty do vážnější šance. Jak běžel čas, snaha Buštěhradských o vyrovnání narůstala, ale při útočení zapomínali čím dál více na obranu a domácí se dostali do několika šancí. Ty s vypětím sil zlikvidoval skvělý brankář Karásek. Zápas se chýlil ke konci, příznivci Buštěhradu se hlasitě dožadovali nastavení a rozhodčí jim správně vyhověl, protože zápas byl několikrát pro ošetřování hráčů přerušen. Ve druhé minutě nastavení se za dlouhým odkopem vydali pouze dva domácí hráči, kteří nikým nepronásledováni postupovali na bránu nebohého Karáska. Týbl se místo přihrávky volnému spoluhráči rozhodl pro kličku brankáři, která mu vyšla, a ač držen gólmanem, za jásotu domácí části publika pečetil do prázdné branky první vítězství v soutěži.
Pěkná návštěva téměř devadesáti diváků, z nich značná část byla z Buštěhradu, viděla utkání průměrné úrovně, ale spokojena musela být s bojovností a nasazením obou soupeřů, když vůle domácích po vítězství byla přeci jen větší. Obě mužstva zaslouží pochvalu za rytířský přístup k důležitému utkání, na čemž má velkou zásluhu zkušený rozhodčí Štětina s asistenty Bajerem a Donátem. Zápas odřídil s přehledem, a když se na hřišti přece začínalo jiskřit, včas a správně udělenou žlutou kartou situaci zklidnil. Hosté asi odjížděli zklamaní, ale vítězství domácích bylo zcela zasloužené.

ZVOLENĚVES: Truhlář - Hromádka, Plzák, Marák, Petržíla, Valer (63. min. Holub), Calta, Porazil (81. min. Suchánek), Radošinský (90. min. Němec), Kučera, Kinter (71. min.Týbl). Tren.: Hanzlík

BUŠTĚHRAD: Karásek - Hroneš, Kurajský, Falc (23. min. Musel), Barták, Valter (64. min. Roztočil), Vávra, Výborný, Rudolecký, Radko (57. min. Kolář), Jindra. Tren.: Křišťan

- frč - 

 

 

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí