Hřebeč se na jaře chce vyrovnat silnějším

Nováček Ondrášovka krajského přeboru Hřebeč může být po půlce sezony spokojený. V tabulce patří Hřebči osmé místo s komfortním náskokem na sestupové příčky. 

„Musíme být pokorní, nesmíme nic podcenit a dál tvrdě pracovat,“ říká před zimní přípravou manažer klubu Jozef Janík. Patrně jako i jiné kluby, také Hřebeč v nové soutěži zažila zápasy, na které by její hráči nejraději zapomněli. Zvláště domácí výprask od Slaného 1:7 fotbalovým okresem zašuměl… „Tohle utkání nám nakonec pomohlo. Spadli jsme z hrušky a v dalších zápasech dokázali vyhrát v Nespekách i v Poříčí, což se jen tak nikomu nepovede. Musím vyzdvihnout i derby v Libušíně, kde jsme v deseti vybojovali bod a následně získali další v rozstřelu, což bylo neskutečně emotivní vzhledem k nenávisti, která mezi námi a Libušínem panuje,“ popisuje manažer a dodává, že útoky Libušínských na hráče Hřebče v poslední době překročili mez slušnosti a sportovního chování. 

Na jaře se v krajském přeboru očekává postupový boj mezi Poříčany, Slaným, Lhotou a Kutnou Horou. „Nejkvalitnější mužstvo má podle mě Lhota, ale zase není tak atletická. Slaný a Poříčany jsou podobné týmy, hrají hodně fyzicky náročný fotbal plný presinku a osobních soubojů, podle mě to bude zajímavé až do konce. O sestupujících rozhodne, kdo a jak posílí v zimním období. Ale určitě to bude také ve spodní části zajímavé i vzhledem k faktu, že letos zřejmě spadne z divize víc Středočechů, podle mého tři, a tím pádem i z krajského přeboru sestoupí více týmů. Osobně na sestup tipuji Strašecí a Tuchlovice se tam možná namotají,“ vidí druhou polovinu soutěže Janík. 

Hřebeč loni posílila fotbalově zajímavými jmény Macháčem, Dobiašem či Stříbrským. Ovšem kvůli zranění a kvalitativně užšímu kádru Hřebeč některé zápasy odehrála takzvaně v jedenácti lidech. „Macháč je jedním z našich klíčových hráčů. U Dobiaše bych si představoval větší počet vstřelených branek a trochu vyšší nasazení, ovšem musíme si přiznat, že odehrál skoro celý podzim se zraněním. Stříbrský je ještě mladý, počítáme, že jeho výkonnost poroste. Ale i s ním panuje spokojenost. V zimě plánujeme přivést dva kvalitní hráče a rozšířit kádr. Naším hlavním cílem zůstává zisk bodů ke klidné záchraně a porazit Libušín. Chceme být více dominantní se slabšími týmy a hrát vyrovnaně s těmi nejsilnějšími,“ uzavírá manažer zimní představení Hřebče.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí