Sokol Marek: Chceme hrát pěkný fotbal a pokusit se o postup

Zimní přípravu prakticky promarodil, ale už brzy by se měl kapitán divizního lídra skupiny B objevit na trávníku v některém z příštích utkání. Dnes hostouňští fotbalisté vyběhnou k prvnímu utkání jarní části sezony na trávník Souše (14.30). Tomáš Marek, který obhájil klubové ocenění fotbalista roku, se pro Vaše Kladno ohlédl za přípravou sokolů. 

Zápasovou přípravu Sokola jste sledoval zpoza lavičky. Kdy se zapojíte do zápasové zátěže?
V tomto týdnu jsem se zapojil do týmu. Dosud jsem jen deset dní trénoval individuálně. A když noha bude držet, tak si myslím, že první zápas, do kterého bych mohl naskočit, je třetí kolo v Březové. 

Mužstvo doplnily tři nové tváře. Co na jejich přínosu nejvíce oceňujete? 
Jako největší posilu vidím příchod Radka Dosoudila, jeho zkušenosti, kvalita a zápal po vítězství nám určitě pomohou k dosáhnutí cíle, který všichni v Hostouni chceme. Tím je hrát na špičce divize, předvádět pěkný fotbal a pokusit se o postup do třetí ligy. Václav Laušman by měl zalepit místo po Vojtovi Gajeckém, jeho přínos uvidíme v průběhu sezony. Radovan Kroutil zatím laboruje se zraněním kolene, tudíž nedokážu posoudit, ale fotbalové kvality má – rychlost, střela, hru jeden na jednoho.

Hostouň vede tabulku a je na půli cesty do ČFL. Pokud bude mužstvo celkově v pořádku, kdo vám podle vás bude nejvíc šlapat na paty?  
Rád bych, aby šlapalo všech patnáct zbylých týmů, ale myslím si, že to budou celky Zbuzan, Souše, Neratovic a Meteoru. Určitě se do horních pater posune i Kladno, Motorlet a Chomutov. Takže těch týmů je opravdu dost a to je jen dobře.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí