Hostouň brala v Souši bod

Fotbal hodný aspirantů na postup předváděla v 16. kole mužstva Souše a Hostouně. Šťastnější po penaltovèm rozstřelu byli Severočeši, utkání v základní hrací době skončilo 2:2 (1:1). 

Dvě stovky diváků viděly fotbal od podlahy. Zvláště v druhém poločase překračovalo nasazení i fotbalové momenty kvalitou rámec divize. První góly padly v závěru poločasu. Hosté se ujali vedení po šikovně vhozeném autu do vápna a teči Vegrichta. Oslavy ale trvaly jen minutu. Rozhodčí se chystal písknout odchod do kabin, když v tom se domácí hráč opřel do míče a trefil vingl...

Po obrátce se do sebe soupeři pustili naplno. Souboj střídal souboj, padlo několik žlutých karet a také góly. Sokolové z Hostouně šli znovu do vedení, tentokrát po Vegrichtově střele. Hosté měli o něco více ze hry. Ovšem exhostouňský gólman Pettík se v bráně překonával. Poté, co bravurně vyškrábl Kroutilovu bombu do šibenice, jeho spoluhráči zvedli hlavy a došli si ve vápně pro penaltu a s ní i pro vyrovnání. V penaltách ostatně excelovali i v rozstřelu. 

"Bod ze Souše je vzácný. Na jejich hřišti se v současné době nevyhrává. Mají opravdu velmi kvalitní mužstvo. U našich hráčů mě potěšilo nasazení. Byli jsme na míči lepší, ale naráželi jsme na výborně organizovanou obranu," uvedl po utkání hostouňský kouč Ivan Pihávek. 

Hostouň příští neděli hostí Chomutov.

Sestava Sokola: Czehowsky - Vašák, Trapp, Dosoudil, Charvát, Kabele, Kulhavý, Vegricht, Křižka (77. Marek), Hájek (70. Kroutil), Laušman.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí