Kladenský SK prohrál s Brandýsem

V sedmnáctém kole kladenský SK podlehl Brandýsu nad Labem 1:3 (1:1). 

Kladenští do desáté minuty nevyužili dobré tři gólovky, ze kterých zřejmě největší neproměnil Kraus. Jeho přesun z Tuchlovic se uskutečnil až tento týden výměnou za dva hráče SK Kubů a Krska. 

Lekci z efektivity předvedli hosté v 28. minutě. Domácí jen přihlíželi kličkované před vlastním vápnem i následné uličce, která skončila v kladenské síti. O deset minut později konečně zúročili hráči v bílém územní převahu. Na vysoký centr překvapivě nejvýš vyskočil Růžička. Minutu na to se to samé podařilo Suchému, ovšem radost z branky utnul praporek sudího. Kladno dohrálo poločas na polovině hostů. Ti se v té době bránili po červené kartě v deseti.

Hned po obrátce mohl Tóth poslat SK do vedení, ale balón jen prošel podél brankovè lajny. Nedáš - dostaneš. V 61. minutě skončil  trestný kop nikým netečovaný za Vokounovými zády. V 81. minutě po ruce ve vápně zvýšili Brandýští z penalty svůj náskok na dvě branky. Závěrečný nápor domácích snížení nepřinesl. Osmnácté kolo Kladno sehraje příští sobotu v Libiši (10.15). 

A budoucnost stadionu či fotbalového SK? O ní hodně napoví jeho valná hromada svolaná na 31. března. Město má stále zájem o koupi nemovitosti i o vstup do fotbalu SK v údajně padesátiprocentním vlivu na jeho chod. 

Sestava SK: Vokoun - Bartoš, Hanzlík, Suchý, Borák, Holub, Čížek, Šima, Tóth, Růžička, Kraus (Tesař, V. Procházka, Richter, Abrham, Pospíšil). 

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí