Koleč vzdorovala Slovanu

Týmy z okresních soutěží měly minulý víkend téměř poslední možnost sehrát přípravné zápasy. Přeborový Slovan Kladno ho sehrál na hřišti třetitřídní Kolče. FC Koleč - Slovan 3:4 (1:4). 

Na dobře připraveném hřišti začal lépe favorizovaný Slovan a již ve čtvrté minutě se po zahrání standardní situace nemýlil hlavou Kulhánek. Slovan měl i nadále více ze hry, jenže ve čtrnácté minutě chyboval v obraně a šikovný Kalina zblízka vyrovnal. Slovan nedeprimován pokračoval v pěkné kombinační hře a již o tři minuty později se v pokutovém území dostal k míči Slabý a povedenou střelou zajistil vedení 2:1. V 25. minutě to už bylo o dva góly pro Slovan. Domácí si nepohlídali nakrátko rozehraný roh a následný centr do vápna zúročil opět Slabý. O minutu později to již pro domácí začalo zavánět debaklem, když na konci pěkné kombinace Studenovský zvýšil na 4:1.

Domácí, kteří toho v zimě moc nenatrénovali a hráli první přípravný zápas, však nerezignovali. Druhý poločas byl z gruntu jiný. Kolečtí se zlepšili v obraně, útočníci Slovanu měli náhle méně prostoru pro kombinaci a před bránou Kolče se přestali prosazovat. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo se na co dívat. Občas se na hřišti i zajiskřilo, ale rozhodčí Nykl vše zvládal v pohodě. V 63. minutě obrana Slovanu ponechala zcela volného Podhrázského, jenž se ocitl sám před brankářem a pohodlně snížil na 2:4. Studenovský poté orazítkoval tyč. Nedáš, dostaneš. Kolečtí vyšachovali obranu, přihrávka Podhrázského našla nekrytého Coufala a ten bez váhání snížil na 3:4. Navnadění domácí se ještě pokoušeli o vyrovnání, ale Slovan se již další chyby v obraně nedopustil. Hrstka diváků odcházela spokojená, neboť zhlédla docela zajímavý zápas.   

Koleč: Pinc - Šulda, Miler, Třešňák, Coufal, Pitrof, Halík, Dočekal, Podhrázský, Kalina, Veselý. Střídali: Kejmar, Nezbeda, Zelenka. Trenér: Horsica. 

Slovan: Macík - Valenta, Kičák, Kulhánek, Hnízdil, Portužák, Bělohlávek, Švehla, Slabý, Tyburec, Studenovský. Střídali: Šícha, Valta, Baly. Trenér Tauš.

František Červenka 


Počasí Kladno

Předpověď počasí