Rytíř Hajný: Jsem rád, že naše lajna přispěla k výhře

V zatím posledním barážovém utkání rytířů vsítil na ledě Pardubic důležitý třetí gól. A v této sezoně nebyl jeho jediný. Útočník Jakub Hajný (22) tak potvrdil, že je pro kladenské mužstvo užitečný nejen jako tvrdý "ochránce hvězd". Dnes by to mohl zopakovat na ledě Chomutova (17.30). 

Překlápí se vaše kariéra více ke střílení branek, než k řešení strkanic a bitek? 
Nechtěl bych, aby na mě každý koukal jako na toho, kdo je v týmu, aby se na ledě jenom pral za druhé. Je pravda, že jsem v první lize nastřílel konečně trochu víc gólů. S loňskou sezonou v dresu Prostějova či Hodonína se nedá srovnávat. V Kladně jsem podle svého pocitu udělal oproti minulým rokům asi zatím největší pokrok. Cítím se líp. Dál se uvidí. 

Když vás někdo ze soupeřů vyzve k bitce, raději odjedete?
Nebudu se přeci rvát za každou cenu, natož s každým, kdo si řekne... 

V Pardubicích jste vsítil důležitou třetí branku, přičemž jste chválihodně projevil pohotovou reakci, když jste byl u ležícího puku před odkrytou bránou první...
To nešlo nedat (směje se). Jsem rád, že naše lajna mohla k výhře také přispět gólově. 

Oproti ligovému play off, kdy se to často na ledě mlelo hlava nehlava, se zdá baráž klidnější...
Nechci tvrdit, že v play off o nic nešlo, šlo o postup do baráže, ale v baráži jde o všechno. Hraje se více takticky, než že by se přeháněla tvrdost. 

Co podle vás musíte dnes v Chomutově, kromě střílení gólů, udělat pro výhru?
V obou předchozích vzájemných zápasech jsme byli lepší. Kromě těch gólů musíme dodržovat naši taktiku a od začátku hodně bruslit. V extralize ještě nejsme, jak si mnozí fanoušci myslí. Začíná druhá polovina baráže a opět je nutné jít zápas od zápasu. Hlavně nepočítat tabulku dopředu (směje se).

-red-

 

tabule6


Počasí Kladno

Předpověď počasí