Jaromír Jágr: V našem malém městě musíme držet při sobě

Trpělivě, s úsměvem a ochotně rozdával úsměvy, odpovídal na otázky a desítky rodin si po včerejšku do svých alb zařadí selfie s Jaromírem Jágrem. Majitel Rytířů neskrýval radost z podpory fanoušků. 

Po zápase jste se věnoval výjimečnému množství fandů, kteří mohli za vámi na led. Užil jste si dosytosti jejich ovace?
Bylo to parádní. Škoda, že jsme sezonu doma nezakončili výhrou. Ale my to brali jako přivítání extraligy, soupeř se tomu přizpůsobil, ale nakonec nám dal vítězný gól (směje se). Vůči soupeři, který prožívá opačné pocity, nejde v takovém utkání hrát naplno. 

Fanoušci po příjezdu z Českých Budějovic, kde jste vítězstvím o svém postupu rozhodli, vyrobili českou bankovku s nominální hodnotou 68 korun, což je číslo vašeho dresu. Líbí se vám?
Hezká práce, škoda jen, že nikde neplatí (směje se). 

Nastoupíte zítra v Pardubicích k poslednímu utkání baráže?
Pravděpodobně ne. 

Přemýšlel jste už v těchto dnech o příští sezoně?
Začínáme na tom pracovat. Musíme to nějak vymyslet. Uvidíme, jak se domluvíme s hráči, ale myslím si, že to bude dobré. Nechci předbíhat, ale jak jsem věřil před touto sezonou, že to dáme, tak věřím, že v extralize budeme schopni hrát s každým. 

Svou účastí v baráži jste znovu naučil v Kladně chodit lidi na hokej. V play off i v baráži bylo téměř pokaždé plno...
Já taky za to fanouškům děkuji. Pořád připomínám, že žijeme nedaleko Prahy a dělat tady vrcholový spor, na který musíte sehnat sponzory, je těžké. Každý z těch, kteří se na nás přišli podívat a koupili si lístek, nám na chod klubu přispěl. Toho si vážíme. Jinak se to ale dělat nedá. Jsme malé město a musíme držet spolu. Jsem rád, že hokej konečně lidi táhne. Na utkání s Chomutovem nebyly zrovna levné vstupenky, a přesto lidé přišli. Pro mě je to dobrý signál, že hokej je to, co nás spojuje. 

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí