Rytíři dostali lekci z produktivity

Na extraligové soupeře zatím Kladno nenašlo recept. V dalším přípravném utkání totiž rytíři podlehli doma Mladé Boleslavi 1:4 (0:1, 0:2, 1:1).

Slabinou kladenských hokejistů je útočná činnost, dopravit puk za záda soupeřova brankáře, to byl pro ně dnes téměř neřešitelný úkol. Přitom si domácí hráči v první části hry vytvořili pár dobrých šancí, ale ani Jágr či Zikmund v přesilovce ruce nad hlavu nezvedli. A tak hosté několik vteřin před koncem třetiny Kladenské potrestali a po dorážce se dostali do vedení.

V úvodu druhé třetiny domácí opět zahrozili, ale znovu z toho nic nebylo. V 28. minutě šli navíc do třech a dvojnásobnou přesilovku Boleslav zúročila ve druhou branku. A protože Kladno další svojí početní výhodu nevyužilo, opět se v poslední minutě třetiny radovali bruslaři z města automobilů.

Střelecké trápení rytířů nakonec ukončil ve 42. minutě Machač, který prostřelil gólmana z prostoru pravého kruhu. O dvě minuty později hrálo Kladno přesilovku, ale tisícovka diváků si mohla jen zklamaně povzdechnout. Jak jednoduše vstřelit gól, to ukázali hosté. Do tvrdé střely vložil hůl Pabiška a tečovaný puk skončil za zády nešťastného Cikánka. A protože domácí hokejisté znovu nezužitkovali v závěru utkání další přesilovku, odvezli si mladoboleslavští hráči tříbrankovou výhru.

Příprava rytířů pokračuje v pátek, kdy se doma (15.00 hod.) střetnou s německým celkem z druhé ligy Lausitzerem Füchsem.

Branky a nahrávky: 42. Machač (O´Donnell) – 20. Najman (Klepiš, Fillman), 29. Skalický (Fillman, Bernad), 40. Žejdl (Šťastný), 49. Pabiška (Fillman)

Diváci: 1082

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Veber, Austin, Smetana, Zelingr, Kehar, Zich – Zikmund, Kaut, Jágr – O´Donnell, Réway, Melka – Redlich, Machač, Kružík – Bláha Š., Filip, Hajný.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Zeithaml) – Klikorka, Pláněk, Bernad, Fillman, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Najman, Klepiš – Houska, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Simon.

-mad-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí