Rytíř Jágr: Důvod k panice nevidím

Jeho rytíři se v přípravě zatím spíše rozkoukávají, o čem extraliga asi tak bude. Naposled prohráli s Mladou Boleslaví 1:4. Samotný Jaromír Jágr (47) důvod k panice nevidí.

S extraligovými týmy jste všechna utkání prohráli, v tom posledním s Mladou Boleslaví jste ani nevynikali v produktivitě...
Do začátku extraligy je měsíc. To je dost času zlepšit spoustu věcí. Já důvod k panice nevidím. Samozřejmě pociťujeme rozdíl mezi první ligou a extraligou. Chyby v první máte čas napravit, v extralize jste za ně rychle potrestaní. A naopak se mnohem více nadřeme na gól. 

Před přípravou jste chtěl hrát všechna přátelská utkání, už jste však vynechal. Co vás k tomu vedlo?
Necítil jsem se dobře. V takovém případě raději zápas vynechám, než bych šel přes vůli. Naštěstí máme dost hráčů, takže jsem nemusel nastoupit. Nechtěl jsem riskovat zranění. Moje tělo si samo řekne, kdy mám polevit. 

Podařilo se vám shodit nějaká přebytečná kila?
Nevím (směje se). Nevážím se. Ale když se podívám do zrcadla, dobré to není. Nemám pocit, že se moje váha nějak dramaticky snížila. Mám zkušenosti, že to dobré bude (usmívá se). 

Jak si vede Martin Réway, který stále v Kladně bojuje o smlouvu?
Jsme rádi, že ho u nás máme. Věřím, se do té správné formy dostane. Musím říct, že Martin je v přípravě sám od sebe dost aktivní. Přidává si mimo trénink, maká na sobě. Chodí se mnou večer, a když já nejdu, jde sám. To je velké pozitivum. Nemůže si ale myslet, že z ničeho nic bude hrát stejně dobře jako před třemi roky, kdy měl výbornou formu. Nejdůležitější pro něj je, aby měl trpělivost.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí