Hokejoví Rytíři si poradili s Němci

Německý druholigový tým EHC Lausitzer Füchse prohrál v přátelském utkání na kladenském ledě s domácími rytíři 1:5 (0:1, 0:3, 1:1).

Na Němce si kladenský tým vyšlápl s nadupanou první lajnou Zikmund, Stach, Jágr, ale bez Réwaye v sestavě. Domácí se střelecky činili, ovšem po devíti pokusech překonat hostujícího gólmana se rytíři trefili Zikmundem až v početní převaze. Na to, jak velký tlak si vytvořili, byl jeden gól za třetinu málo...

Ve druhé periodě oba týmy hru otevřely a bavily diváky útočným hokejem. Pokud se hosté dostali k přesnější střele na bránu, Brízgala stál vždy na správném místě. To na druhé straně se do střelecké tabulky v přípravě zapsali Stach, Jelínek a Hajný, který si připsal celkem druhou branku, čímž se řadí mezi nejlepší letní střelce Kladna.

Třetí třetina se nesla převážně ve znamení bruslení hore dole. Německý tým se dostával častěji do střelby a minutu po nastřelené tyčce Brízgalu překonal. Diváky ještě pobavila bitkařská vložka beka Kehara a pátý zásah do prázdné německé branky.

Další přípravný zápas Kladno sehraje v úterý doma proti Plzni (17.30).

Branky a nahrávky: 16. Zikmund (Jágr), 25. Stach, 28. Jelínek, 35. Hajný (Strnad, Smetana), 60. O'Donnell – 54. Hammond

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Müller, Lakos, Romančík, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Melka, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Jelínek

EHC Lausitzer Füchse: Carruth (Franzreb) – Keussen, Fern, Kuschel, Poživil, Monteith, Granz, Karrer – Ustorf, Murphy, Schwamberger – Rentsch, Reichel, Farmer – Breitkreuz, Rennert, George – Andres, Hammond, Strodel