Plzeň rozhodla zápas v Kladně za pět minut

Hokejoví Rytíři podlehli na vlastním ledě Plzni 2:8 (0:4, 1:1, 1:3).

Tolik branek a navíc tak rychle ještě kladenští hokejisté v přípravě na extraligu neinkasovali. Možná to bylo mlhou, která se povalovala mezi mantinely, ale v páté minutě stálo na ukazateli skóre 0:3 z pohledu domácích! Takhle si obránce Nash, který se  zapojil do přípravy v těchto dnech, jistě nepředstavoval. Z nových tváří se v zadních řadách rytířů představil také dorostenec Ticháček. 

První tři kladenské útoky již měly prakticky extraligovou podobu. Ovšem na rozdíl od domácích v deváté minutě vsítili hosté čtvrtý gól, vyhnali Cikánka z brány a všem muselo být jasné, že ani tentokrát Kladno extraligový tým neporazí. Utkání pro kladenské mužstvo mělo i přes drtivou porážku svá pozitiva. To největší je poznání, jak bude hrát absolutní extraligová špička. První výhru nad extraligou v přípravě by rytíři mohli oslavit ve čtvrtek, kdy hrají na ledě Karlových Varů (18.00). 

Branky a nahrávky: 28. Strnad (Kaut, Réway), 58. Redlich (Stach) – 2. Indrák (Moravčík, Rob), 3. Mertl (Pour, Gulaš), 5. Rob (Mertl, Gulaš), 9. Moravčík, 21. Gulaš (Mertl), 31. Kracík (Němec, Straka), 45. Pour (Gulaš, Rob), 52. Indrák (Kracík)

Rytíři Kladno: Cikánek (9. Brízgala) – Austin, Nash, Ticháček, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Réway, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bernat

HC Škoda Plzeň: Pavelka (Frodl) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl, Gulaš – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí