Rytíři pokořili "bruslaře"

Hokejoví rytíři si dnes za bojovnost vítězství zasloužili. Kladno vs. Mladá Boleslav 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

Rytíři z převahy vytěžili vedení po šikovné Machově teči. Směrem dopředu byli bruslivější než "bruslaři" z Boleslavi, směrem dozadu si byli jistí, že je Godla podrží. Ten se do brány vrátil po zápasovém odpočinku. Mimo hru dál zůstávají rytíři Réway, Valský a Jágr, který mužstvo dirigoval ze střídačky. O vedení domácí přišli smůlovatě osmnáct vteřin před sirénou.

Ve druhé třetině měl Machač na čepeli další gól, ale z jeho šance vytěžil vedení pro svůj tým Redlich. Godla byl v této fázi utkání takřka bez práce, na opačném konci hřiště si Krošlej máknul více při hře pět na pět než při kladenských přesilovkách.

Většinu herní doby poslední třetiny se fanoušci Kladna strachovali, aby "bruslaři" nevyrovnali. Kámen ze srdce jim spadl čtyři minuty před koncem. Tehdy dal Stach v početní převaze střelou nestřelou utkání konečnou podobu skóre.

Rytíři před reprezentační pauzou hrají v neděli v Litvínově (15.30).

Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman)

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka, Zajíc – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, T. Kaut, O'Donnell – Redlich, Machač, J. Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Bernad – Klepiš, Jeglič, Šťastný – Vondrka, Zbořil, Skalický – J. Stránský, R. Zohorna, Lunter – P. Kousal, Najman, Cienciala.