Jágr je magnet na úspěch! Rytíři obrali Spartu o tři body…

Senzace je na světě! Kladno vyhrálo na ledě Sparty 8:4 (2:3, 2:1, 4:0). Dvě branky vsítil Jaromír Jágr!

Tenhle zápas si fanoušci obou táborů zřejmě zařadí mezi ty nezapomenutelné. Proč? Opět na led vyjel Jágr, fanoušci Rytířů cestovali na zápas do Prahy speciálním vlakem (v Kladně je fotil známý fotograf Jiří Hokův, pozn. red.). A to hlavní: Kladno vyhrálo na Spartě! To se Rytířům naposledy povedlo v září 2012…

Kladenské publikum v areně jako první rozjásali ZikmundMelkou, kteří zopakovali své góly z úvodního zápasu na Spartě (Kladno prohrálo 2:6, pozn. red.). Oba vždy dotahovali sparťanský náskok. Ještě než domácí přidali třetí trefu, mohl poslat svůj tým do vedení Machač. Slibnou šanci mu vykryl Sedláček. Minutu po Machačovi inkasoval Godla potřetí.
Po návratu z kabin přidali sparťané Říčkou čtvrtou branku, ale na rozhodující náskok, který by jim zaručil tři body, to nevypadlo. Půl minuty nato totiž vybídl ke skórování Kaut parťáka z útoku O´Donnella a chvíli po něm srovnal Vampola, který v kladenském hostování hokejově omládl!
To samé se dá říct o Jágrovi. V závěrečném dějství poslal své hochy dokonce do vedení! Ten po posledním vystoupení na Spartě v médiích prohlásil, že příště už to bude o něčem jiném. A slovo dodržel. Favorita zápasu vzápětí dorazil Štěpán Bláha. Jágrův druhý gól, v sezoně desátý, byl ze sféry exhibice. Rozloženého lídra extraligy nešetřil v oslabení ani kapitán Kladna. Strnadovi stačilo jen vypíchnout puk na modré a proměnit sólo. Více branek vsítilo Kladno na ledě Sparty v boji o třetí místo v roce 1994. Tehdy kladenští hráči zvítězili 9:3.
Kladno si v tabulce drží desátou příčku zaručující prodloužení sezony o play off. V pátek Rytíře ovšem čeká další tvrdá zkouška. Do Kladna přijede Brno s Plekancem (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 2. Košťálek (Rousek, Kudrna), 11. Řepík (Tomášek, Tomáš Dvořák), 18. Říčka (V. Růžička, Pech), 28. Říčka (Kalina, Pech) – 9. Zikmund (Austin, Jágr), 13. Melka (Austin), 29. O'Donnell (T. Kaut), 34. Vampola (Austin, Jágr), 43. Jágr (Zikmund), 47. Š. Bláha (Stach), 50. Jágr (Zikmund, Austin), 54. J. Strnad

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Jurčina, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, Košťálek, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, V. Růžička, Rousek – Říčka, Pech (A), Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A) – Zikmund, Vampola, Jágr – Redlich, Machač, J. Strnad (C) – Melka, T. Kaut (A), O'Donnell – Valský, Stach, Š. Bláha – Bílek.

Diváků: 14 016.