Kladno se po Olomouci ocitlo čtyři body ode dna

Olomouští „Kohouti“ porazili kladenské Rytíře 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Kladno v Olomouci tak na cestu za klidem v extralize nenastoupilo. Další pokus budou mít rytíři v neděli v Liberci (16.00 hod.).

Na severu Moravy byl od začátku mnohem aktivnější domácí celek. Svědčí o tom i poměr střel po dvaceti minutách 18:6 z jejich pohledu. Po první obrátce ubrali Moravané na gólech, nikoli však na režii zápasu. Rytíři se i přes vyšší počet přesilovek do brankových příležitostí dostávali horko těžko. Cikánek v druhé třetině několikrát na poslední chvíli zabránil puku, aby přešel brankovou čáru. Poměr střel po druhém dějství: 10:3 pro Olomouc. Čtvrtý gól by jen vyústěním kladenské snahy korigovat výsledek.
V tabulce se Kladnu přiblížila sestupová příčka na čtyři body. Pardubice totiž vyhrály ve Vítkovicích a Litvínov, který tak spadl v tabulce na dno, měl dnes volno.

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, J. Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský (Vyrůbalík), 52. Burian (J. Káňa, Ondrušek)

HC Olomouc: Konrád (52. Lukáš) – Škůrek, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek (A), J. Knotek, Olesz – Vodný, Handl, Skladaný.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – O'Donnell, Stach, Jágr – Zikmund, Vampola (C), Hovorka – Redlich, Machač, Š. Bláha – Melka, T. Kaut (A), Hajný.