Rytíři v Liberci třikrát vedli…

Bílí Tygři Liberec vs. Rytíři Kladno 5:4 (2:2, 2:1, 1:1). Kladnu zbývá do konce základní části extraligy šest utkání.

Ve strhující atmosféře vyprodané arény se odehrávala hokejová show. Poměr střel na bránu 37:21 značí, že divákům vzrušení ze hry nechybělo. Rytíři se dokázali třikrát dostat do vedení! Liberečtí poté srovnávali i se štěstím. V posledních vteřinách druhé třetiny totiž řešil videorozhodčí druhý gól domácích. Nakonec rozhodl v neprospěch Kladna. Mezi 37. a 39. minutou rytíři dvakrát inkasovali a pustili Tygry do brejku. Čtyři branky z pěti dnes Kladno dostalo v oslabení. Bylo by méně gólů v Cikánkově síti, kdyby jeho spoluhráči hráli více ukázněně? Těžko říct. Cikánek nechytal zle, zneškodnil v závěru zápasu trestné střílení, ovšem Tygři mají skvělé střelce, kterým se těžko vzdoruje. Rytíři se už vyloženě dotýkají sestupu. V pátek hrají doma se sousedy v tabulce Pardubicemi. Čeká je zápas sezony.

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd, Bulíř), 37. L. Hudáček (Birner, Lenc), 39. L. Hudáček (Lenc, Knot), 49. Lenc (Bulíř, L. Hudáček) – 3. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (Melka), 35. Stach (O'Donnell), 51. Redlich (Austin).
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Valský.
Rytíři Kladno: Cikánek (Godla) – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Zelingr, Barinka (A), Romančík – Zikmund, Vampola (C), Jágr – O'Donnell, Stach, Hovorka – Redlich, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný.
Diváci: 7 500 (vyprodáno).