Verva Litvínov vs. Rytíři Kladno 6:2 (1:1, 2:1, 3:0). Před necelým rokem prožívalo hokejové Kladno mohutné oslavy návratu do extraligy. Slzy štěstí dnes na dobových fotografiích střídají slzy žalu.

V Brně se hrála už desátá minuta poslední třetiny, když v Litvínově teprve poslední dějství začalo… K předpokládanému zdržení oproti duelu na Moravě tedy přeci jen došlo. Ale pardubickému Dynamu to v tu chvíli vadit nemuselo. Od první třetiny vedlo 1:0 a k záchraně mu stačil bod. Když ještě na konci utkání přidali Pardubičtí další gól a Rytíři inkasovali počtvrté, bylo v Litvínově dvanáct minut před závěrečnou sirénou rozhodnuto. Jágrův tým by totiž musel vsítit tři branky a žádnou nedostat. Což se ukázalo nad jeho síly.
Kladenský tým zanechal v extralize dobrý dojem. Dokázal několikrát porazit absolutní špičku. Leč série jedenácti utkání bez výhry mu zlomila vaz. O mnohé rytíře bude po skončení sezony jistě zájem. Klubu každopádně začíná období budování zbrusu nové sestavy.

Branky a nahrávky: 15. Moravčík (Pospíšil, Kudla), 26. V. Hübl (Pospíšil), 40. V. Hübl (Pospíšil, Moravčík), 46. Pospíšil (F. Lukeš), 53. Pospíšil (Gerhát, V. Hübl), 55. F. Lukeš (V. Hübl) – 20. Austin (Stach), 31. O'Donnell (Austin, Vampola).

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Štich, Kudla, Baránek, L. Doudera – Petružálek, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Válek, Gerhát, Hedberg – Helt, Jurčík, Trávníček (A).
Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – Zikmund, Machač, Jágr – Melka, Vampola, J. Strnad (C) – Hovorka, Stach, Š. Bláha – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.

Diváci: 6 011.