Rytíři si nechali utéct body už v první třetině

Hokejisté Kladna v předehrávce šestého kola prohráli doma s pražskou Slavií 2:4 (0:3, 1:0, 1:1).

Slavia s veterány v sestavě si tři body za výhru zařídila už v úvodním dějství. Dvakrát ve třech minutách skórovali hosté střelou z vrcholu pravého kruhu. Třetí gól přidal po sólu od modré exkladenský útočník Vampola. Na první branku nahrával kladenský odchovanec Kružík. V obraně Pražanů hrál další exkladenský hráč Veber.
Rytíři v druhé třetině hru výrazně zlepšili. Odměnou jim bylo snížení důrazným Štěpánem Bláhou. Slávisté mohli náskok zvýšit, ale netrefili prázdnou bránu… To se v posledním dějství podařilo i kladenskému Melkovi. Mrzet ho to mohlo o to víc, když předtím díky němu Kladno snížilo na rozdíl jediného gólu. Šest minut před koncem Kubík trefil tyčku a tím jako kdyby odzvonil kladenským nadějím na bodový zisk. Čtvrtý gól Slavia vsítila do prázdné brány při power play domácích. V sobotu hrají Rytíři třetí kolo Chance Ligy ve Vsetíně (17.00 hod.).

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Kehar (A), Zelingr, Frye, Mikliš, Ticháček, Sorokin, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Bílek, Račuk (A), Guman – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Filip.
HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Hejda, J. Novák (C), Gaspar, Veber, D. Krejčí, Antoš, Steinocher – Vlček, Vampola, Šmerha – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kružík – M. Ondráček (A), Všetečka, Šteiner – Havrda, Slavíček, Jar. Brož.
Diváků: 1790.