Tři přesilovky, tři góly. Kladno vyhrálo ve Frýdku-Místku

Před čtrnáctidenní pauzou si kladenští Rytíři přivezli z ledu Frýdku-Místku výhru v poměru 5:3 (2:2, 1:0, 2:1).

Kladno začíná mít exkluzivní přesilové hry. Rytíři tři početní převahy proměnili ve tři body. Hru na severu Moravy režíroval Plekanec a od modré dvakrát přesně pálil Frye. Vypadá to, že beci z amerického kontinentu jsou pro kladenský tým v posledních sezonách gólovou spásou. Střeleckou chuť potvrdil také útočník Pitule, který v přesilovce pohotově zasunul puk do brány po Gumanově střele.
V poslední třetině to dlouho vypadalo na bezbrankovou periodu. Čekání ukončil ve 54. minutě Plekanec. Sebral puk soupeři a vsítil první branku svého týmu ze hry pět na pět. Patnáct vteřin poté utnul gólem Račuk veškeré naděje domácímu celku. Rytíři v závěrečném dějství ukázali naplno svou kvalitu. Moravané dvě minuty před sirénou v přesilovce jen upravili konečný stav.

Branky a nahrávky: 11. Šedivý (Mikulík), 14. Šedivý, 59. Tomi (Peterek, R. Veselý) – 11. Frye (Plekanec), 20. Pitule (Guman, Račuk), 35. Frye (Guman, Račuk), 54. Plekanec (Hlava), 54. Račuk (Filip).
HC Frýdek-Místek: Suchánek (N. Malík) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Z. Malík, J. Adámek – Šedivý, Mikulík (C), Kaukič – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Raška – Przybyla, Stuchlík, Matiaško.
Rytíři Kladno: Košarišťan (Novotný) – Kehar (A), Zelingr, L. Doudera, Frye, Barinka, Mikliš, Ticháček – Kubík, Plekanec (C), Melka – Hlava, Filip, Račuk (A) – Guman, Pitule, Bílek – Š. Bláha, Šapovaliv, Hajný.