Rytíři se v Kolíně o výhru báli

Po dvaceti dnech pauzy se hokejoví Rytíři opět vrhli do dění v Chance lize. Na ledě Kolína zvítězili 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Kdo čekal kanonádu rytířů s gólovými hody od začátku utkání, byl zklamán.  Kladno s obrovskou sílou v útoku v čele s Jágrem, Plekancem, Maroszem či Machačem, se poprvé prosadilo až v devatenácté minutě z přesilové hry. Navíc se po gólu hosté nechali vyprovokovat a sudí musel rozdat i osobní desetiminutový trest. Ten za vražení na hrazení vyfasoval Mikliš, sednout si za něj šel Filip a dvě minuty k tomu přidal za hrubost Zacharčuk.
Kladno oslabení na začátku druhé třetiny přežilo a opět nechalo své fanoušky čekat na druhou trefu delší čas, než by asi mnozí z nich čekali. Zato srdíčko jim po krásné akci, na jejímž konci stál Machač, muselo radostí zaplesat. Rytíři ještě trefili tyč, ovšem vedle toho domácím nechali tolik pokusů k překonání Košarišťana, až se „Kozlové“ trefili… Poslední perioda málem stála kladenský tým tři body. Domácí se totiž dostávali do velmi slibných šancí. Košarišťan všechny pochytal, i když musel často čelit domácím přesilovkám. Jeho spoluhráči totiž nasbírali celkem 28 trestných minut… V tabulce Chance ligy je Kladno čtvrté.
Příští kolo rytíři sehrají v sobotu na hřišti Přerova (17.00 hod.).

Branky a nahrávky: 39. Zumr (R. Martínek, Semirád) – 18. Plekanec (Marosz), 32. Machač (Filip, Hajný).
SC Kolín: Š. Lukeš (Sejpal) – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), J. Veselý, Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Zumr, R. Martínek, Němec – Semirád.
Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, S. Zacharčuk, Kehar, Zelingr, Ticháček, V. Sorokin, Štochl – Melka, Plekanec, Kubík – Račuk, Marosz, Jágr – Filip, Guman, Hajný – Pitule, Hlava, Machač.