Kladno veze z Přerova bod

Také v druhém utkání za sebou venku tým Rytířů Kladno neprohrál v základní hrací době. Po výhře v Kolíně za tři body dnes podlehli v Přerově Zubru 3:4 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0).

Než se domácí dostali do první gólové šance, mohl Kubík poslat hosty do vedení. Radost mu pokazila lapačka domácího gólmana. Poté se štěstím rytíři odolali přerovskému náporu a v duchu hesla „nedáš, dostaneš“ otevřeli skóre utkání. Pitule si nejprve narazil o padajícího protihráče a vzápětí našel u tyče tu správnou skulinu. Přerovští se přeci jen stačili do konce třetiny prosadit z přesilové hry.
Po návratu z kabin měli domácí více ze hry. V úvodních minutách druhého dějství nejprve orazítkovali břevno a dvakrát musel Košarišťan likvidovat samostatný únik zubrů. Ten další už za jeho záda pronikl… Zubři šli do vedení po trestném střílení a s rytíři to vypadalo zle. Spoluhráče probral až Jágr, který nastřelil tyč.
Kladnu dnes nešlo oslabení. Třetí branku totiž inkasovalo opět z početní převahy Zubra. Téměř celou sezonu rytíře trápí hra před vlastním gólmanem. Nejvíce to bylo vidět mezi 49. a 51. minutou. V té době pocházeli Přerovští obranou jak chtěli.
Ovšem zároveň jim nečekaně došel dech. Závěr základní hrací doby odehráli pasivně a byli za to potrestáni. Z dorážky před gólmanem srovnával Hlava. Na rozhodující střelu už nikdo sílu neměl. Prodloužení zahájilo Kladno přesilovkou. V ní nastoupilo excelentní složení Frye, Jágr, Plekanec a Marosz. Holík v bráně Přerova všechny jejich pokusy zneškodnil. A jelikož dobré zákroky předváděl také Košarišťan, duel se přehoupl do samostatných nájezdů.
V nich z kladenského týmu své pokusy neproměnili Plekanec, Marosz, Hlava, Pitule, Guman ani Kubík. A tak čest Rytířů v dovednostní soutěži zachraňoval mladíček Filip, ale ani jeho dva proměněné nájezdy ze tří na výhru za dva body pro Kladno nestačily.
V pondělí rytíři přivítají mužstvo Benátek nad Jizerou (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 15. T. Doležal (Hrabal, Pšurný), 33. Plášek ml. (TS), 43. Plášek ml. (Mlčák, Indrák) – 10. Pitule (Hlava, Ticháček), 39. Račuk (Pitule, Frye), 56. Hlava (Pitule, Zelingr).

HC ZUBR Přerov: Klimeš (34. Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Forman, Krisl (C), Mlčák, Kučeřík – T. Doležal (A), Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Macuh – Plášek ml., Süss, Václavek.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, S. Zacharčuk, V. Sorokin, Kehar (A), Zelingr, Ticháček – Melka, Plekanec (C), Kubík – Račuk (A), Marosz, Jágr – Filip, Machač, Guman – Hajný, Pitule, Hlava.