S nebezpečným Vsetínem si Rytíři poradili

Hokejoví Rytíři pokračují ve šňůře bez porážky. Dobrou formu domácího Kladna dnes odnesl Vsetín prohrou 3:5 (2:1, 1:3, 0:1).

Kladno se sice ujalo brzy vedení Maroszem, ovšem mezi dvanáctou a třináctou minutou naprosto zaspalo dění na ledě a nechalo soupeři vedení po úvodním dějství. Na první branku Valachů přihrál exkladenský útočník Šilhavý…
V druhé třetině se blýskl Jágr skvělou přihrávkou na Filipa, poté musel Kašarišťan vyřešit chybu svých spoluhráčů a do třetice se fanoušci domácích konečně dočkali vyrovnání po kombinaci Pitule – Hajný – Hlava. Z pomyslného koně na chvíli rytíře srazil vlastní gólman. Tak perfektní nahrávku na gól jako od Košarišťana určitě letos Šilhavý ještě nedostal… Napravit chybu vyrovnávacím gólem měli v úmyslu Jágr, Frye nebo Marosz, ale na brankáře nevyzráli. To se povedlo až Plekancovi. Přihrával Frye, který si následně připsal bod i za přihrávku na přesný zásah Gumanovi.
V posledním dějství už rytíři na ledě panovali. Pátou branku vsítili v přesilové hře. V sobotu hraje Kladno, které se po dnešku posunulo na třetí příčku tabulky Chance ligy, v Havířově (začátek v 17.00 hod.).

Branky a nahrávky: 9. Marosz (Mikliš, Guman), 27. Hlava (Hajný, Pitule), 38. Plekanec (Frye, Hlava), 40. Guman (Frye, Račuk), 48. Melka (Guman, Frye) – 12. J. Jenáček (Šilhavý), 13. L. Bednář (A. Zeman), 30. Šilhavý.

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Zelingr, Štochl – Kubík, Plekanec (C), Melka – Guman, Marosz, Račuk (A) – Filip, Machač, Jágr – Hajný, Pitule, Hlava.

VHK ROBE Vsetín: Málek – J. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Ondračka, Štach (C), Š. Jenáček – R. Vlach, Pechanec, Gorčík – Babka, A. Zeman, L. Bednář – Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, Šilhavý, Vítek (A).

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí