Kladno si s Porubou poradilo a je třetí

Kladenský zimní stadion dnes hostil přímý souboj o třetí místo Chance ligy. Domácí Rytíři porazili Torax Poruba 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) a v tabulce svého soupeře přeskočili.

V úvodní třetině, i přes množství přesilovek na obou stranách, jeli oba souopeři do kabin s nulou na kontech. Skóre otevřel až po návratu na led Guman. Parádně mu do jízdy přihrával Račuk. Ovšem o šest vteřin později kladenští zadáci zaspali a nechali ujet dva hráče soupeře… Košarišťan nebyl bez šance puk zastavit, jenže ten ho na cestě do sítě minul.
Rytíři šli podruhé v třetině do vedení po Pitulově šikovné teči Fryeho bomby od modré. Ve 38. minutě Kladno doplatilo na oslabení a vedení bylo pryč. V poslední periodě nejprve orazítkoval Zacharčuk břevno a krátce nato se domácí naposled ujali vedení. Nikým nekrytý Guman před bránou přiťukl volnému Maroszovi.
V sobotu se rytíři utkají na Horáckém stadionu s jihlavskou Duklou (17.30 hod.).

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Suchánek, Zelingr – Melka, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Kubík, Machač, Bílek – Hajný, Pitule, Hlava.

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – T. Voráček, Urbanec, Teper, Slavík, Szathmáry, Kozák (A), Žovinec – Špaček, Toman, Kanko – Raška I, Hudeček, Sikora (C) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Pořízek, Klíma, Endál (A).

Branky a nahrávky: 23. Guman (Račuk, Marosz), 34. Pitule (Frye), 54. Marosz (Guman) – 23. Raška I (Sikora), 38. Stloukal (T. Jáchym, Korkiakoski).