Rytíři drží první místo. Ústí si odvezlo devítku

Hokejoví Rytíři porazili Slovan Ústí nad Labem 9:2 (2:0, 2:0, 5:2) a potvrdili, že se lídra Chance ligy drží před play off slušná forma.

Po dvou třetinách sice na střely na bránu vedlo Ústí, ovšem gólově se i přes velké šance hosté za čtyřicet minut čisté hry neprosadili.
Z tipu naší redakce, že v utkání padne přesně devět branek, zařídili domácí hráči čtyři. Postarali se o ně Račuk, Hlava, Jelínek a Melka. Zřejmě nejhezčí padl v přesilové hře. Jágr poslal dva protihráče „na párek“ a podél brankoviště přihrál na milimetr přesně Hlavovi. Račuk s Jelínkem ujeli obráncům od modré, Melka pohotově dorazil střelu Hlavy.
Hosté si příděl vybírali i po návratu do posledního dějství. Než se pořádně usadili na střídačce, napnul Plekanec síť za Hamalčíkem. Dvě minuty na to proměnil přesilovku Guman. Filip se trefil v oslabení a Slovan střídal gólmany. A zřejmě jim Haas přinesl na led štěstí. Jeho spoluhráči totiž překonali Košarišťana hned dvakrát... Domácí zareagovali jak se na lídra patří a Ústí si na sever Čech odvezlo devítku.  
V sobotu Rytíři jedou do Kadaně (17.00 hod.). Poté hrají opět se slabšími soupeři – Sokolovem a Šumperkem. V posledním kole hostí Vrchlabí. Bude to boj o to, kdo do play off vstoupí jako vítěz základní části, anebo si Kladno do té doby vytvoří nepřekonatelný náskok?

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Kehar (A), Ticháček, Zajíc, Snuggerud, Štochl – Machala, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Melka, Š. Jelínek – Hajný, Filip, Bílek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (46. Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, M. Voženílek, Vala, Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa, Zich.

Branky a nahrávky: 10. Š. Jelínek (Hlava, Snuggerud), 13. Hlava (Jágr, Machala), 35. Račuk (Hlava), 39. Melka (Hlava, Š. Jelínek), 41. Plekanec (Machala, Jágr), 43. Guman (Račuk, Marosz), 46. Filip (Račuk), 58. Plekanec (Jágr), 58. Marosz (Guman) – 47. J. Drtina (Vrdlovec), 49. Trávníček (Vrdlovec).

Jan Murárik
Foto: rytirikladno.cz

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí