Rytíři odstartovali semifinále play off suverénně

První zápas semifinále play off Chance ligy kladenští Rytíři zvládli. Na domácím ledě porazili TORAX Porubu 5:3 (0:1, 2:1, 3:1).

Kladno dvakrát prohrávalo kvůli nedisciplinovanosti svých hráčů. Porubští totiž dvakrát využili přesilovky. Při jedné z nich rytíři Machalou v oslabení vyrovnali. Druhé srovnání skóre zařídil sólovou akcí obránce Frye. Při snaze hostí vyhodit puk z obranného pásma přečetl hru, kotouč ztlumil rukavicí a pohotově ho zavěsil k tyči.
Zhruba deset minut před závěrečnou sirénou začal na ledě úřadovat Račuk. Nejprve zpoza brány našel v ideální pozici Filipa a o necelé čtyři minuty později nahodil touš na bránu, kde k překvapení všech také svou cestu ukončil… Závěrečnou power play TORAXu potrestal Melka. Dostatečný náskok pro výhru dovolil domácímu celku polevit v ostražitosti, čehož hosté využili ke kosmetické úpravě konečného výsledku.
Odveta na kladenském stadionu začne zítra v 18.00 hodin.

Branky a nahrávky: 32. Machala (Plekanec), 37. Frye, 50. Filip (Marosz, Račuk), 53. Račuk – 18. Hudeček (Teper, Kozák), 32. Korkiakoski (T. Jáchym, Stloukal), 59. Toman.
Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Filip, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Guman, Machač, Kubík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Teper, Žovinec, Urbanec, T. Voráček, Kozák (C), Szathmáry, Slavík – Hotěk, Hudeček, Kanko – Sikora (A), Adam Raška I, Pořízek – Špaček, Toman, Endál (A) – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal.

autokino
Posádky takřka padesáti vozidel v autokině Rytířů se musely vyrovnat s technickými problémy přímého přenosu

autokinooo
Přímý přenos utkání Rytířů s Porubou na parkovišti u Sletiště se vydali sledovat z dálky také jednotlivci...