Plekancův gól na body nestačil

Hokejoví Rytíři mají v roli nováčka za sebou extraligovou premiéru. Na chomutovském ledě hostili Vítkovice a prohráli 1:2 (0:0, 0:1, 1:1).

První kladenský gól sezony vsítil Plekanec, ale stačil jen na vyrovnání náskoku hostí. Ti vedli od 26. minuty, když Marozs nahodil puk od modré a jinak výtečný Bow ho pustil k tyči. Kladenští trefili Kubíkem, Pitulem i Račukem brankovou konstrukci. Kdyby jejich střely zapadly do sítě, mohli rytíři dnes vyhrát... Při druhé brance Vítkovic nechal Bow opět puk propadnou při střele od modré... Krátce na to vyrazil Polákovu bombu na tyč. Hra bez gólmana od 58. minuty kýžený gól kladenskému týmu nepřinesla.
V neděli jedou Rytíři do Českých Budějovic (17.00 hod.). Ty dnes podlehly na ledě Třince 0:4.

Branky a nahrávky: 47. Plekanec (Hlava, Kubík) – 26. Marosz, 53. Koch (Dej, Marosz).
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Donaghey, Baránek, Nilsen, Funk, Ticháček – Ciampini, Plekanec (C), Hlava – Kristo, Kubík, Machala – Račuk, Pitule, M. Beran – Hajný, Filip, V. Bílek.
HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Machů – Roberts Bukarts, J. Hruška (A), Svačina – L. Krenželok (A), Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Bernovský, Chlán, Dej.
Diváků: 2016.

Ilustrační foto: rytirikladno.cz