Kladno dostalo na jihu Čech sedmičku

Hokejoví Rytíři prohráli i ve druhém extraligovém kole, tentokrát na ledě Motoru České Budějovice 5:7 (2:1, 2:5, 1:1).

Skóre otevřel důrazný Ciampini ve hře čtyři na čtyři, když nenechal Hrachovinu ukořistit puk a zasunul mu ho bekhendem do brány. Na dva nula zvyšoval Račuk ve vlastním oslabení, po vyloučení Jágra. O dvě minuty později Jágr opět usedl na trestnou lavici a nabídl domácím další příležitost skórovat. Tu využil vyhlášený kanonýr Gulaš.
Za vyloučení pykali rytíři i ve druhé třetině. Tentokrát na „hanbu“ usedl Beran a početní převahu proměnil ve vyrovnání Abdul. Beránek ještě poslal hosty do vedení, pak ale všechny naděje rytířů smetla gólová tsunami. V deseti minutách totiž inkasovali čtyřikrát! Mezitím se zmohli Hlavou na korigování skóre. Tři góly přitom padly v rozmezí šedesáti vteřin. Sedmý gól dostali hosté v oslabení a závěrečná branka Kladna jen na chvíli zastavila oslavnou budějovickou vlnu v hledišti.
Příští utkání sehrají Rytíři v úterý v Chomutově proti Hradci Králové (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 17. Pech (J. Ondráček), 24. Abdul (Pech, Gulaš), 29. Vondrka (Abdul, Štich), 35. Slováček (Pech, Gulaš), 36. Abdul (Vondrka), 40. Pech (Slováček, J. Ondráček), 45. Gulaš (Slováček, Pech) – 10. Ciampini (Kehar), 15. Račuk (Filip), 27. Baránek (Hlava, Plekanec), 35. Hlava (Kubík, Filip), 57. Kubík.
Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček, Bučko, Bindulis, Vráblík, Slováček, Štich, Štencel – Venkrbec, D. Voženílek, Valský – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – J. Ondráček, Pech, Gulaš – M. Beránek, Toman, Holec.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin, Baránek, Donaghey, Ticháček, Nilsen, Funk – Hlava, Plekanec, Kubík – V. Bílek, Pitule, Račuk – Hajný, Ciampini, Kristo – M. Beran, Filip, Jágr.