Rytíři Kladno vs. Dukla Jihlava 6:4 (1:0, 2:3, 3:1). Kladno v barážové sérii vede 1:0.

„Čekám dlouhou sérii, nic krátkého to nebude,“ uvedl před zahájením dnešního utkání Tomáš Plekanec a v šesté minutě nahrál Kubíkovi v přesilovce na první gól baráže. Zmíněná dvojice patřila v základní části extraligy k nejúdernějším přesilovkovým dvojicím. V dalších šancích si tváří v tvář proti Žukovi neporadil Zikmund. Jihlava před Bowem spoléhala na náhodu.
Když ve druhé třetině pálili slepými Kubík, Zikmund a Pytlík, poznamenal spolukomentátor přímého přenosu Martin Procházka, že si Kladno zápas užívá. Možná prorocky předznamenal, že se rytíři dostávají do módu uspokojení. Dokonale je totiž překvapil Havránek. Přejel modrou, zakroutil zápěstím a vypustil puk do levého růžku kladenské brány. Bowe jen pokrčil rameny. Oproti první třetině se v tomto dějství hrál parádní barážový hokej. Osmělená Jihlava se do rytířů pustila na plné pecky. Hra se přelévala ze stana na stranu. V tom ujela všem dvojice Kubík – Hlava a druhý jmenovaný poslal svůj tým opět do vedení. Do půl minuty bylo z náhodné teče vyrovnáno a chvíli nato přetavila Dukla svou snahu ve třetí gól. Skořepa nachytal Bowa střelou mezi betony. Kladenská dvojka Janus na střídačce zpozorněl... Do druhé sirény si rytíři stačili spravit náladu. Ve vlastním oslabení totiž proměnil sólo Filip. „Mysleli jsme si, že dáme Jihlavě bůra a bude hotovo. Oni nám ukázali, že si nemůžeme dělat, co chceme,“ zhodnotil Hlava vývoj druhé periody.
Návrat skóre na stranu domácích zařídila parádní kombinace Indráka s Baránkem. Vyrovnání bylo stejně jednoduché, Bilčík nahodi,. A Skořepa sklepl puk pod Boweho lapačku. Utkání rozhodla další proměněná přesilovka. A kdo jiný ji zakončil než Kubík. Pak ještě udělali Jihlavští obrovskou taktickou chybu. Ve hře pět na pět odvolali gólmana a do prázdné brány inkasovali pošesté.
Zítra se na stejném stadionu začíná v 18.00 hodin.

Branky a nahrávky: 6. A. Kubík (Plekanec, Hlava), 30. Hlava (A. Kubík), 40. Filip (Babka), 58. Hlava – 27. T. Havránek (Kachyňa, Dundáček), 31. Helt (Kachyňa), 33. Skořepa (T. Havránek).
Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Arzamascev, K. Wood, Ticháček, Baránek, Kehar – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka (A), Zikmund, Pytlík – M. Beran, M. Indrák, Jágr – Machala, Filip, Babka – Kuťák.
HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.