Trenér Patera: Na přesilovky se zaměříme

Rytíři jen se štěstím včera zdolali Kadaň za tři body. Na jejich hře je toho dost co ladit, což na tiskové konferenci po utkání přiznal také trenér Pavel Patera.

Obránce Štich si odpykává disciplinární trest stop na tři zápasy z minulé sezony. Na tribuně sedělo ale několik dalších hráčů, co je s nimi?
Nerad bych vzhledem k soupeřům hovořil o konkrétních důvodech. 

V zápase bylo očividné, že mužstvo má potíže s proměňováním přesilových her, a to dokonce dvojnásobných...
Přiznávám, že jsme se přesilovkám zatím do detailů  v přípravě nevěnovali. Trénovali jsme je, ale teď se jim začneme věnovat víc. Včerejší projev mužstva v početní převaze jde za námi, trenéry. Do zápasu s Kadaní jsme se soustředili spíše na obrannou hru jako takovou a napadání. 

Často také chyběla lepší souhra v obranné činnosti útočníků a obránců...
To jsme viděli podle mne jen ve druhé třetině. Tam jsme se hůře doplňovali. V první a třetí tohle zase tak špatné nebylo. V první třetině měla Kadaň čtyři střely, ve třetí tři. Ve druhé třetině jsme vypadli z role. 

Mezi druhou a třetí třetinou byl v kladenské kabině Jaromír Jágr. K čemu se vyjadřoval?
Jarda nám přišel říct své postřehy seshora, jak viděl hru on z tribuny. Podrobnosti uvádět nebudu, ale snažil se poradit, pomoct, abychom zápas dotáhli ke třem bodům.

Přenesli jste něco z jeho rad do třetího dějství?
Jestli byla poslední třetina podle jeho představ, to je spíše otázka na něj. My jsme přestali panikařit. Šli jsme trpělivě za vítězstvím, i když jsme ho dosáhli se štěstím. 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí