Trenér Hořava: Pořád se mě ptají na Jardu, ale já nic nevím...

Miloslav Hořava po včerejším utkání Rytířů s Benátkami nad Jizerou (5:3) chválil hru soupeře a k otázce nástupu majitele klubu do sobotního utkání proti Přerovu (16.00 h.) krčil rameny.

V sobotu čeká Rytíře jeden ze šlágrů sezony. Odehraje se s Jaromírem Jágrem?
Já nevím a vůbec to neřeším. Všichni se mě na něj ptají, ale já opravdu nic nevím. Já ani nevím, jestli s námi bude trénovat. Tohle poslední dobou opakuji stále dokola. Nedokážu říct, když v sobotu třeba nastoupí, kolik stráví na ledě času, jak se bude cítit.

Pojďme k sezoně bez Jágra. Výhra po vysoké porážce ve Varech znamená, že Rytíři podle vás podali dobrý výkon?
Spokojený jsem pouze s druhou třetinou, první a poslední jsme nehráli dobře. Úplně spokojený jsem jen s výsledkem zápasu, jinak ne. Tím neschazuji výkon soupeře. Benátky hrály s mladým mužstvem výborně.

Ve Varech a proti Benátkám padlo hodně gólů. Bude to už v zápasech Kladna běžné?
Byl bych rád, kdybychom se spíše než množstvím branek prezentovali tak kvalitní hrou, jakou jsme předváděli s Benátkami ve druhé třetině. My nechceme hrát hokej zatažený dozadu. Nebudu klukům říkat, aby couvali, to nechci.