Trenér Patera: Fanoušci jsou naším šestým hráčem

Rytíři porazili velkého rivala z Českých Budějovice 4:2 a trenér Pavel Patera na tiskovce chválil, i když úsměvy na všechny strany proti očekávání nerozdával. 

Čekal bych navenek více superlativ…
(usmívá se) Nelíbilo se nám úvodních deset minut z naší strany, zbylých padesát bylo výborných. Kritičtí musíme být k našim přesilovkám. Pět na pět hrajeme na sto dvacet procent, přijde přesilovka a my těch sto dvacet procent nehrajeme… Přesilovky musíme hrát s ještě větším úsilím.

Budete dávat kvůli tomu dohromady ještě lepší přesilovkovou formaci?
Zatím ne, na to je dost času.

Většina kladenských branek padla z rychlého rozhodování střelců. Myslíte, že si vzali k srdci slova Milana Nového, který nabádá Rytíře, aby před brankou méně přemýšleli?
(usmívá se) I my nabádáme hráče, aby na našem menším hřišti stříleli rychleji a více. Zlepšili se, ale pořád to není ani podle našich představ. 

V posledních třech zápasech viděli fanoušci v Kladně za strany Rytířů pěkný svižný hokej. Bude výkonnost v základní části soutěže, tedy vysoké tempo s častým zakončováním, stoupat ještě víc, nebo je to už nyní ze strany většiny hráčů to nejlepší?
Těžko říct. Nám se výkony hráčů líbí. Samozřejmě, nějaké mouchy vychytat ještě musíme, jak jsem zmínil, například přesilovky. 

S hrou v oslabení jste plně spokojení?
V současné době jsme spokojení. Kluci v oslabení padají do všeho po hlavě. Když dostanete v oslabení jeden gól, to je normální. 

V sobotu se představíte v Prostějově. Co vás tam čeká?
Bouřlivé prostředí, na které jsou naši hráči zvyklí z domova. Souhlasím s Milošem Hořavou, který minule chválil naše fanoušky. Řekl, že ho překvapilo, jak jsou fantastičtí. Já k tomu ještě přidám, že jsou naším šestým hráčem na hřišti a patří jim za to dík.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí