Lukášův Brejk: Nové posily? Kuryanov i Hořava jsou rozdíloví hráči!

Příchod nových posil vítám. Škoda, že odešel Johan Lorraine, ale Kuryanov s Hořavou jsou za něj vynikající náhradou. Oba jsou rozdíloví hráči. Teď bude jen otázka času kdy (a jestli vůbec – v což věřím) se střelecky chytnou.

Miloslav Hořava – Všichni ho známe. Je mu sice už pětatřicet, ale je to hráč se zkušenostmi ze zahraničních soutěží a z extraligy. Nenapadá mě nikdo, kdo má v týmu Rytířů odehráno v extralize víc než právě on. Možná Kopřiva, ale to je přeci jen brankář. V extralize letos sice Miloslav moc prostoru nedostával (a to odpovídá i tomu, že neměl jediný kanadský bod za 14 zápasů), ale v první lize, když ji hrál naposledy, udělal skoro bod na zápas. Navíc by mu mohlo svědčit to, že ho bude trénovat táta a hrát bude s bráchou.

Anton Kuryanov – Věděl jsem už více dní, že do Kladna přijde. Možná proto mě titulky v novinách o tom, že je to přestupová bomba, až tak nerozhodily. Ale rozhodně to skvělý přestup je. Pavel Patera i Jaromír Jágr moc dobře vědí, koho přivádí, vždyť s oběma hrál v Omsku. Právě tam zažíval ta nejlepší léta. 

U něj bych ještě shrnul výhody a nevýhody – nejsem hokejový expert, skaut ani agent, takže jen papírově. Je mu 34 let, takže už není nejmladší, to by mohla být nevýhoda. To nejlepší, respektive vrchol kariéry, už má také za sebou. Tím myslím roky, kdy sbíral kanadské body v KHL jako na běžícím pásu, vyhrál mistrovství světa – respektive reprezentoval Rusko, a tak dále.

Jenže KHL je druhá nejlepší liga na světě a on ji ještě letos hrál. Proto se jeho přestup do Kladna spojuje s tím „přestupová bomba“. Hráč má bezpochybně i nadále kvality, byť nemusely stačit na KHL, kde v tomto ročníku nedal jediný gól. Hrál ovšem za Yugru, tedy poslední tým soutěže s papírově nejhoršími hráči v lize. WSM liga je přeci jen o několik úrovní méně kvalitní než KHL a tak by mohl vynikat a mohl by to být ten hráč, který by se mohl stát hvězdou soutěže. Pokud mu ale sedne její styl.

A na závěr něco na odlehčenou – volní jsou stále hráči jako Milan Michálek, Jiří Tlustý, teď už i Radek Smoleňák. Ti všichni hráli za Kladno. To by teprve ta přestupová bomba rozcupovala hokejový éter...

Lukáš Jůdl


Počasí Kladno

Předpověď počasí