Rytíř Hořava: Kladno hraje výborně a já se těším na jeho malé hřiště

Před necelými třemi roky z kladenského klubu přestoupil do Litvínova, kde posléze slavil extraligový titul. Severočeši nyní obměňují kádr a Miloslav Hořava (35) mladší se stal "volným" hráčem. Šikovný útočník se okamžitě stal posilou Rytířů. Ovšem dnes doma proti Vsetínu (18.00 h.) ještě nenastoupí.

Jak dlouho ve vás zrálo rozhodnutí jít z Litvínova hrát hokej do Kladna?
Čekal jsem, jestli v Kladně řeknou, že mě chtějí. V Litvínově jsem po příchodu nových hráčů moc příležitostí nedostával, tak jsem se rozhodl změnit dres. A Kladno byla první volba. Měl jsem další nabídky, ale ty jsem odmítl. Jinam, než do Kladna, se mně nechtělo. 

Táhlo vás to za tátou trenérem a bráchou, kteří v klubu působí, nebo spíše na Kladensko, kde žijete s rodinou?
Obojí (usmívá se). Všichni tři u jednoho týmu jsme se ještě nikdy nepotkali. Většinou jsme se míjeli. Buď jsme s bráchou trénovali s tátou každý zvlášť, nebo jsem s bráchou hrál v Kladně a táta byl jinde. Na tohle spojení se těším. Mohlo by to parádně fungovat.

Co budete v zápasech chtít od bratra, který zřejmě bude hrát v obraně za vámi?
Rodinnou poradu před zápasy mít asi nebudeme a já ho na ledě nechám hrát jeho styl (směje se).

Sledoval jste, jak si Rytíři vedou?
Sledoval jsem to celkem pravidelně. Však tady žiju a v Kladně jsem s hokejem něco prožil. S kamarády z Kladenska jsme zápasy Rytířů řešili hodně. Teď hrajou kluci výborně. Já se moc těším hlavně na to naše malý hřiště. Vyhovuje mi víc než velká kluziště. Jenom nevím, kdy nastoupím. Přestup z Litvínova ještě není úplně dořešený, takže asi ani v sobotu hrát nebudu.

Dohrajete svou kariéru v Kladně?
O tom jsem přemýšlel, když jsem v Kladně působil naposledy, a nakonec bylo všechno jinak. Tak teď o tom nepřemýšlím. 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí