Rytíř Kuryanov: Chtěl jsem hrát, ale vyřadila mě záda

V posledních čtyřech zápasech zaznamenal osm bodů a včera měl Kladnu pomoct porazit České Budějovice. Ovšem bolest zad mu vystavila stop. Anton Kuryanov (34) si aspoň parádní zápas vychutnal mezi diváky.

Trápí vás vážné problémy se zády?
Problémy s nimi nemám, jen jsem si v nich hnul v Havířově a neprospěla jim ani následná pětihodinová cesta autobusem domů. Zvažoval jsem, že proti Motoru nastoupím, ale není to play off, tak jsem zvolil raději klid. Budou důležitější zápasy! Chci hrát už příští utkání.

Líbil se vám duel Rytíři - Motor?
Včera se jasně ukázalo, že bojují týmy, které se chtějí měřit s extraligou. V mužstvu máme výbornou atmosféru, parta je dobrá, takže se cítím v pohodě a rád i z toho důvodu sleduji, jak kdo v první lize hraje. Nejvyšší kvalitu mají Motor, Karlovy Vary a Kladno.  

Podle nasbíraných kanadských bodů je vidět, že jste se v první lize rozehrál. Ale také se nabízí otázka, jestli první liga pro vás není snadná soutěž...
Mně sedí (směje se). Když hrajeme se slabšími týmy, můžu si trochu oddechnout... Na mé hře je taky znát, s kým hraju v lajně, koho ke mně trenéři postaví. Zatím to se mnou trenérům podle bodů vychází. 

Jako posila se vyplácíte. Nemáte v Rusku ještě nějakého volného šikovného hokejistu, jako jste vy, který by chtěl hrát v Kladně?
Kamarádi hokejisté mně volají a ptají se, jaké to v Kladně je. Teď v lednu bude jasné, kdo v KHL nepůjde do play off, tak proč někoho nepřivést (usmívá se). 

Jan Murárik

antonrozhovor

Rozhovor tlumočil hokejový agent Jarda Zídek

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí