Agent Zídek: Kuryanov je pro Kladno rozdílový hráč

Bývalý hokejový agent Jaromíra Jágra opět zavítal do Kladna na hokej. Jaroslava Zídka přilákal souboj Rytířů s Českými Budějovicemi. Po zápase chválil mladé hráče.

Líbil se vám duel bývalých extraligových klubů?
Líbil a bylo znát, že Motor je v současné době, zvláště v obraně, hokejově vyspělejší. Vzadu mají urostlé chasníky a vepředu Vampolu. A to jim ještě nechytala brankářská jednička. Budějovice mají celkem dost rozdílových hráčů.

Kolik takových jste viděl v kladenském dresu?
Málo a jasně rozdílový hráč Kuryanov nehrál. Já bych do konce ledna Kladno ještě posílil. 

Jste především odborník na pardubický hokej. Kdyby náhodou hrály baráž a do stejné společnosti se dostalo Kladno s Motorem, jak by ligové celky nyní obstály?
Jako čtvrtou v baráži vidím Jihlavu. V současné době nevím jak Dukla, ale Pardubice jsou silnější než Motor a Rytíři. Ovšem ligisté nemají co ztratit, ale týmy z extraligy se třesou,.aby nespadly... Hrála by a bude hrát velkou roli psychika.

Jako agent pracujete hodně s mládeží. Do kladenské juniorky jste v září přivedl Rusa Ilju Sokolova. Je spokojený?
Na to, kolik odehrál zápasů, je jeden kanadský bod za jeden gól málo. V příštích dnech odletí kvůli vízu a až se vrátí, musí trenéry přesvědčit. V Kladně má silnou konkurenci. Mladí Rytíři stojí na třech čtyřech hráčích, které je táhnou. Díky gólům a nahrávkám Schildhabela, Patyka, Kesziho nebo Vildumetze je Kladno v popředí tabulky. Pardubice teď Kladno po sérii výher přeskočily, a to jim chybí brankářská jednička. S ním patří k favoritům na titul. 

Býval jste Jágrovým agentem pro Rusko. Máte tip, kde dohraje sezonu?
Nevím, jak vypadá hokejová Evropa, ale KHL už je uzavřená záležitost. A Amerika, potažmo Kanada, je příliš hrdá na to, aby nechala Evropana překonat v počtu odehraných zápasů legendu Gordieho Howea.

Jan Murárik

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí