Kladno i potřetí vyplenilo Budějovice a postupuje do baráže!

Po čtyřech letech neúspěšného zdolávání play off je to konečně tady! Rytíři porazili České Budějovice 5:2 a po vítězství v sérii 4:1 budou mít možnost zabojovat v baráži o extraligovou příslušnost.

Kladýnko se dostalo do vedení už po sedmi minutách hry po veliké chybě domácích. Nahození ze středního pásma vyrazil gólman Kváča před sebe a obránce Čáp kotouč vůbec netrefil. Volný puk před prázdnou bránou pak uklidil Adam Kubík – 0:1. Po ztrátě puku domácích vyrazili kupředu dva na jednoho Adam Kubík s Janem Klozem. Prvně jmenovaný nahrál před bránu kladenskému útočníkovi, který uklidil kotouč pod horní tyč – 0:2.

Další chybu využil na začátku druhé periody Matěj Pekr, když zachytil nepřesnou přihrávku Budějovických a gólmana Kváču propálil – 0:3. Pro něj po třetí brance zápas skončil a mezi tři tyče se postavil Ondřej Bláha. Toho mohl překonat o půl minuty později Daniel Kružík, ale přečíslení dva na jednoho tentokrát gól nepřineslo. I přes zvýšenou aktivitu Motoru se šlo do kabin za stejného stavu.

I ve třetí části se dostal Daniel Kružík do přečíslení dva na jednoho, nahrál Ladislavu Zikmundovi a po jeho střele se kotouč dostal zpět ke Kružíkovi, který zařídil Kladnu už čtyřgólové vedení – 0:4. O minutu později se trefil ve vlastním oslabení Václav Nedorost – 1:4. Budějovičtí zbraně nesložili a v 52. minutě přivodil nervy všem kladenským fandům gólem Michal Bárta – 2:4. Zvrat v utkání se naštěstí nekonal a do prázdné brány se trefil Petr Štindl, který tak tři minuty před koncem poslal Kladno do baráže – 2:5.

Branky a nahrávky: 49. Nedorost (Vampola), 52. M. Bárta (Pavlin, Martin Novák) – 7. Kubík, 12. J. Kloz (Kubík, D. Tůma), 23. Pekr, 48. Kružík (Zikmund), 58. Štindl (Zikmund)

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (od 23. Bláha) – Kutlák, Pýcha, Vráblík, Fillman, Pavlin, Čáp, Kachyňa – Čermák, Vampola, Nedorost – Dostálek, Rob, Jonák – L. Květoň, Galamboš, Martin Novák – M. Bárta, J. Mikyska, Nejezchleb.

Rytíři Kladno: Cikánek – F. Matula, Štich, Štindl, Repe, Kehar, Lenďák – Zikmund, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Machač, Svedlund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – Jágr.

- voš -

 

 

Foto: hcmotor.cz


Počasí Kladno

Předpověď počasí