Pavel Patera: Dva góly nás uklidnily

Jak viděli včerejší poslední vzájemný zápas v play off Marian Jelínek a Pavel Patera?

Marian Jelínek (trenér Motoru): „Do utkání jsme vstoupili tragicky. První gól byl vlastní, potom nás soupeř přečíslil a vstřelil druhou branku. Ke konci prostřední části hry jsme se postupně vraceli do zápasu, to už ale hosté vedli 3:0. Zbytek duelu Kladenští odehráli velmi takticky a výsledek si pohlídali. Chtěli jsme jim dát kontaktní gól, jenže jsme se tam už nemohli dostat a hráči dělali v přemíře snahy chyby. Nyní jsem plný emocí, a tak je těžké hodnotit celou sérii. Každopádně když si zpětně promítneme všechna semifinálová utkání, nezvládali jsme krizové situace a v hodně věcech jsme se porazili sami, ač soupeř samozřejmě hrál dobře. Sérii jsme chtěli vrátit zpátky do Kladna, v mužstvu jsem cítil odhodlání, ale dva góly v úvodní třetině nás srazily. Nezbývá nám nic jiného než Kladnu pogratulovat k postupu. Děkujeme také našim skvělým divákům a sponzorům a zároveň se jim omlouváme za to, že jsme bohužel takhle lehce vypadali…“

Pavel Patera (asistent trenéra Kladna): „Z pohledu celé série jsme pokaždé měli špatné vstupy do zápasů a toho jsme se tentokrát chtěli vyvarovat. To se povedlo, navíc jsme vstřelili dva góly a hráči se uklidnili, domácí naopak znervózněli. Bylo důležité, že jsme na konci druhé třetiny za stavu 3:0 neinkasovali do šatny. Nakonec nerozhodla ani čtvrtá branka, Motor předvedl velkou bojovnost a lítalo to tam. V závěru už jsme měli štěstí. Počítalo se s dlouhou sérií, zápasy byly všechny stejné, vždy to bylo o gól nebo dva. Nastupovala proti sobě vyrovnaná mužstva, takže jsme rádi, že se nám povedlo semifinále ukončit dřív. Z postupu samozřejmě máme obrovskou radost.“

Zdroj: hcmotor.cz