"Čužák" Rys: Jarda u trenérů správně vsadil na jistotu

Bývalý hokejista Kladna, který jako hráč hrál dvě semifinále play off, kvituje rozhodnutí Jaromíra Jágra vsadit při sestavování trenérského složení Rytířů na jistotu. Pozitivně vnímá také udržení kladenského mládí v týmu. Sám pak chystá na červen další ze svých kulturních akcí.

Jaký dojem na vás dělá trenérská trojice Čermák, Lidický, Krégl?
Podle mne Jarda jinou šanci neměl. Tohle je dobrá volba. Lepší, než sázet na cizí trenéry. To se mu jednou nevyplatilo... David Čermák s Jindrou Lidickým mají s áčkem zkušenosti a je dobře, že dostali další šanci. Jistě mají za cíl přejít tentokrát dál než jen do prvního kola play off. Fanouškové si jistě vzpomenou, že pod jejich vedením Kladno suverénně vyhrálo základní část a vyprodukovalo tři ligové rekordmany. Honza Krégl je nová tvář u prvního týmu a mně se líbí Jardův trend, který upřednostňuje mládí nejen mezi hráči, ale také na trenérském postu. Honza je mně sympatický nejen jako trenérský talent, ale i jako člověk. O mně je známo, že mladým přeju.

Mladých odchovanců zůstalo v mužstvu oproti minulosti nebývale mnoho...
Kladenští fanoušci po tomhle volali. Budou jim fandit a jistě jim odpustí, když se něco nepovede. Vidím v nich perspektivu. Pořád si myslím, že do dvou, tří roků se do extraligy s našimi hráči probojujeme. 

Sledujete pečlivě mistrovství světa v hokeji?
Sleduji a jsem velmi příjemně překvapený hrou našich kluků. Mužstvo příchodem Krejčího a Pastrňáka získalo ohromnou kvalitu. Doufám, že jim vydrží i v play off.

Mimo sledování hokeje a hraní tenisu stále pořádáte své kulturní večery. Co v Kladně chystáte v nejbližší době?
Ve čtvrtek se měl ve starých Kročehlavech konat večer s Ivanem Mládkem jako hlavní hvězdou a tahákem. Bohužel, Ivan se omlouvá, ale kvůli neodkladným záležitostem společně přesouváme pořad na čtvrtek 14. června.

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí