Rytíři vydrželi v Litvínově třetinu

Kladenští hokejisté pohráli s Litvínovem v odvetě na ledě Vervy 0:5 (0:0, 0:2, 0:3).

Dokud Rytíři nezačnou střílet více než jednu branku za zápas, na silných týmech si v přípravě sebevědomí nezvednou. Do dvacáté minuty neuspěli ve výborných šancích nedávní junioři Patyk či Vildumetz. Střeleckou mušku si rovnali také Litvínovští a bezbrankový stav vypadal pro hosty dobře. Od druhé třetiny začali domácí hráči Rytíře často přečíslovat. Před Brízgalu se dostávali jednoduchou kombinací. V týmu Vervy se dařilo všem řadám, v kladenské sestavě vynikala Kubíkova lajna. Ovšem dostat se přes obranný val Litvínova se ukázalo jako těžko řešitelný problém, podobně jako udržet se v útočném pásmu s přípravou na přesnou střelbu.

Rytíři k dalšímu utkání jedou v úterý do Ústí nad Labem (18.00 h.).

Branky a nahrávky:  27. Matoušek (Doudera, Válek), 39. Petružálek (Mikúš, Hanzl), 47. Lukeš (Hübl, Myšák), 48. Trávníček (Černý, Gerhát), 51. Mikúš (Hanzl, Petružálek)

 HC VERVA Litvínov: Spěšný (Zajíček) – Sörvik, Baránek, Ščotka, Doudera, Šesták, Strejček – Hanzl, Mikúš, Petružálek – Myšák, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek.

Rytíři Kladno: Brízgala (Jiroušek) – Kehar, Zich, Veber, Kvapil, Zelingr, Svedlund, Volráb – Kaut, Schildhabel, Filip – Vildumetz, Kubík, Strnad – Bláha M., Zikmund, Š. Bláha – Patyk.

Jan Murárik 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí