Rytíři pracují na přesilovkách

Týdenní pauzu v Chance lize způsobenou losem využili hokejoví Rytíři k pilování nedostatků ve hře. Na čem konkrétně zapracovali, na to jsme se zeptali trenéra Jindřicha Lidického.

Pauza způsobená volným losem se ve druhé nejvyšší soutěži objevila poprvé. Uvítali jste ji jako potřebnou? 
Naši přípravu na zápasy nijak nenarušila. Dopředu jsme s ní počítali. Jak moc nám pomohla, to se uvidí podle dalších výsledků zápasů. 

Vyvíjí se první čtvrtina soutěže podle vašich předpokladů?
Co se bodového zisku týče, můžeme být více méně spokojení. Stejně tak s herním nasazením hráčů a s hrou pět na pět. Výborně jsme dosud sehráli oslabení. Na čem intenzivně pracujeme, jsou přesilovky. 

Oproti minulým sezonám jste si konečně ze svého stadionu, úzkého ledu, vytvořili silnou pevnost. Soupeře na rozdíl od zápasů na širších ledových plochách přehráváte...
Hráči si hru na malém hřišti s fyzicky náročným hokejem dobře osvojili. Hrajeme určitým stylem, který však aplikovat na širší kluziště zatím tolik nejde. Dosavadní soupeři, až na České Budějovice, které nás od druhé třetiny trošku přehrály, nás nesemleli. Bohužel, kdybychom lépe zvládali přesilovky, měli bychom jistě i více bodů. Jak jsem už řekl, přesto nemůžeme být nespokojení. V týmu hraje prakticky v každém zápase čtyři pět juniorů a zvládají to. 

Jan Murárik

tabule

Zítra Kladno přivítá Havířov (18.00)

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí