Kladenští hokejisté si dnes mohou spravit chuť po středeční porážce s Jihlavou. Na jejich led míří Slavia Praha (16.00), což je v současné době pro Rytíře příjemnější protivník než Dukla.

S Jihlavou totiž prohráli Rytíři také dosud své jediné domácí utkání (2:3), jinak ve zbývajících duelech proměnili svůj led v nedobytnou tvrz. V každém z těchto zápasů padlo minimálně pět branek.

Pražané jsou ovšem nevyzpytatelný protivník. V posledním zápase na cizím hřišti porazili Prostějov 6:3, ale hned vzápětí doma podlehli slabší Kadani 2:3 po samostatných nájezdech. V prvním vzájemném měření sil zvítězila Slavia doma nad Kladnem 4:3. Za hosty vsítili góly Zajíc, Svedlund a Kubík. V minulé sezoně slávisté na kladenském ledě prohráli 0:2 a 2:7.

Zajímavost: Ve většině venkovních utkáních Slavie padl ve třetí třetině gól mezi 55. a 58. minutou.