Kladno vyloupilo Havířov

Kladenští hokejisté uspěli na Moravě a vezou si domů tři body. AZ Residomo Havířov - Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:2, 1:1).

Na havířovském ledě se Rytíři ihned od první minuty dostali pod tlak domácích, ale Cikánek hosty podržel. Nápor Havířova ukončil až faul domácího hráče v 7. minutě, ale kladenští hokejisté přesilovku nevyužili. Hra se poté vyrovnala, oba týmy měly náznaky šanci, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední části zápasu Rytíři dohrávali přesilovku, ale opět bez gólového efektu. Mrzet je to ale nemuselo, protože o pár vteřin později dorazil Vampola vyraženou střelu Strnada a Kladno se v 21. minutě ujalo vedení. Havířov opět přeřadil na vyšší rychlost a deset minut svíral hosty, ale na hráz jménem Cikánek nevyzrál, a to ani v početní výhodě. Kladenští měli opět náznaky šancí, ale nakonec si druhý úder nechali na poslední minutu třetiny - Strnad našel Zikmunda a ten se nemýlil - 2:0 pro Rytíře.

Raketový start  Rytířů do poslední třetiny se podobal úvodu druhé třetiny. Kladno hrálo přesilovku a v čase 41:04 tentokrát Říha propálil vše, co mu stálo v cestě. Donácí už jen snížili, takže tři body jedou do Kladna.

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk) – 21. Vampola (J. Strnad, Machač), 40. Zikmund (J. Strnad, Vampola), 42. J. Říha (Nash, Vampola)

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Rutar, Staněk, Mrowiec, Bořuta, Dudek – O. Procházka, F. Seman (A), Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Rehuš, R. Veselý, Kotala – Macuh, Cihlář.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava (A), J. Říha, Kehar – J. Strnad (C), Vampola (A), Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný – Svedlund.

Diváků: 2187

-mar-


Počasí Kladno

Předpověď počasí