Poslední zápas před Ježíškem hokejoví Rytíři v Českých Budějovicích prohráli 3:7 (0:3, 2:4, 1:0).

V silně oslabené obraně a při hře na tři lajny měli Kladenští na ledě těžkého protivníka pramalé šance na bodový zisk.

Domácí rozhodli o osudu utkání prakticky už v první třetině. Rytíři sice Motor v poměru střel na branku porazili, ale jejich puky cestu do sítě nenašly. Budějovičtí ve zbytku utkání drželi Kladno v dostatečném gólovém odstupu a zaslouženě brali příjemný dárek pod stromeček. Vyprodaný duel divákům v druhé třetině zpestřila domluvená bitka dvou devatenáctek domácího Dunna s Hajným. Vzájemné hecování střídaček ohodnotil sudí desetiminutovými tresty pro Vampolu a domácího Heřmana. Krátce poté Kladno inkasovalo posedmé a před závěrečným dějstvím bylo jasné, že odjede s nejvyšším gólovým přídělem této sezony. Skóre za Kladno svými trefami upravili Vildumetz, Kubík a Machač.

Rytíři po svátcích přivítají ve čtvrtek 27. prosince Prostějov  (18.00).

Branky a nahrávky: 5. Karabáček (Bradley, Vydarený), 15. Karabáček (Čermák), 18. Heřman (Pavlin, Doktor), 29. Doktor (M. Novák), 34. Karabáček (Bradley), 36. Pýcha (Karabáček, Čermák), 39. Bradley (Karabáček, Vydarený) – 23. Vildumetz (Veber, Vampola), 25. Kubík (Vampola, Vildumetz), 51. Machač (Volráb)

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Plášil, Fillman, Pýcha, M. Jandus, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Dunn – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Doktor – Beránek, Šimánek, Babka – Dančišin.

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Zajíc, Svedlund, T. Kaut, Veber, Machač, Volráb – J. Strnad, Vampola, Kubík – Redlich, Zikmund, Kružík – Jelínek, Vildumetz, Hajný.