Rytíři odjíždí z Frýdku-Místku s porážkou 1:5 (0:1, 1:3, 0:1), když tvrdý zápas rozhodly využité přesilovky.

Kladno začalo na cizím ledě dobře a vytvořilo si hned v úvodu tlak, který vygradoval v první přesilovce rytířů. Jenže úspěšné zakončení nepřišlo a domácí postupně začali přebírat otěže zápasu. První varování pro hosty přišlo v 9. minutě, kdy puk skončil v jejich síti, ale pro hru vysokou holí nebyl gól uznán. Skóre se tak změnilo až v 15. minutě, když domácí využili přesilovou hru - 1:0. A pro Kladno mohlo být ještě hůř, jen tyč zastavila v 17. minutě ránu Rudovského.

Ve druhé třetině se hra přelévala od branky k brance, oba týmy měly několik slibných šancí, ale druhá branka zápasu opět padla do kladenské sítě. Bylo to znovu při přesilové hře a nepokrytému Christovovi stačilo před Brízgalou jen nastavit hůl na přesnou přihrávku - 2:0. Následně domácí kapitán Mikulík  v 26. minutě netrefil z metru prázdnou branku a vzteky na střídačce rozlomil svou hokejku. Nedáš - dostaneš opět platilo a Kladno trestalo -  Svedlund ve 30. minutě využil špatnou přihrávku domácích na modré a v úniku se nemýlil - 2:1. Jenže přišlo další vyloučení rytířů a domácí měli potřetí ruce nad hlavou - 3:1. Devastace hostů v dalším oslabení ovšem pokračovala, tentokrát si kotouč našel cestu do kladenské sítě už po 14 sekundách - 4:1. A trestná lavice na straně hostů nestačila vůbec vychladnout, jak rychle se na ní rytíři střídali... Domácí proto třetinu dohrávali v naprosté pohodě a v dvojnásobné početní výhodě...

Třetí třetina přinesla ještě jednu branku do sítě rytířů a v závěru především šarvátky na ledě, čímž počet vyloučených raketově vzrostl...

Ve středu Kladno hostí od 18.00 hod. Porubu.

Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (J. Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund

Diváků: 1646

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Rytíři Kladno: Brízgala (Stahl) – Veber, Nash, Kehar, Lakos, P. Hořava, J. Říha – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – M. Bláha, Vildumetz, O. Bláha.