Ve třetím utkání prvního kola play off si kladenští hokejisté se svým soupeřem poradili celkem hladce. Zubr Přerov - Rytíři Kladno 2:8 (0:1, 1:4, 1:3).

Rytířům se dařilo i bez Jaromíra Jágra, na kterém v minulém utkání bylo znát, že není úplně ve své kůži. Dvěma výhrami nabuzení rytíři ovšem dnešní zápas zvládli stejně jako předešlé dva na podtrženou jedničku. V první lajně Jágra nahradil uzdravený Kubík. Říha v úvodním dějství proměnil přesilovou hru, čímž potvrdil odhad spoluhráče Jelínka, který tipoval, že široká přerovská plocha bude kladenským přesilovkám sedět.

Hosté o vítězi třetího klání rozhodli prakticky na začátku druhé třetiny. Nejprve si Vampola povyjel s pukem od mantinelu na kraj kruhu a nikým neatakován zamířil kolem lapačky gólmana a zhruba dvacet vteřin po něm se kolem stejného místa trefil bekhendem Říha. Zvěsti, že se Kladno v play off proti základní části zvedlo ve hře v početní převaze, potvrdil Machač. Melka poté neproměnil trestné střílení, ale Kubík po Plekancově přihrávce přeci jen pátý zářez přidal. Zubři "smrtelný" náskok rytířů zmírnili gólem v přesilovce. Po dvou třetinách vyhrávali rytíři i na poměr střel mezi tři tyče 33:19. Domácí za stejný čas posbírali 52 trestných minut, budoucí vítězové zápasu 12.

Zubři ještě překonali Cikánka, ovšem v dalším oslabení opět inkasovali. Tentokrát z hole současné největší hokejové naděje Kladna útočníka Jelínka. Ovšem sportovní poprava domácích tímhle neskončila. Sedmý gól přidal Redlich a tečku za střelnicí zařídil Zikmund.

Zítra mohou kladenští hokejisté na Moravě slavit postup. O potřebné čtvrté vítězství v sérii začnou v Přerově hrát v šest hodin večer.

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (R. Černý, Pšurný), 43. T. Doležal (Pala, Navrátil) – 16. J. Říha (Melka, Plekanec), 23. Vampola (Zikmund, Jelínek), 23. J. Říha(Zikmund, Machač), 32. Machač (Vampola, Plekanec), 40. Kubík (Plekanec, Melka), 53. Jelínek (Nash, J. Strnad), 56. Redlich (Vampola, J. Strnad), 60. Zikmund

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina, M. Pohl – Navrátil, Pšurný, T. Doležal (A) – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – Š. Kratochvíl, Moučka, Goiš – Davídek, F. Dvořák, Gago.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Říha, Kehar, Zajíc, Nash, Svedlund, Lakos, Zelingr – Melka, Plekanec(A), Kubík – Strnad (C), Vampola (A), Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Kružík, T. Kaut, Hajný.