Matěj Pekr: Zkušenosti jsou na straně Kladna

Ještě nedávno válel v play off za Kladno. Zažíval zklamání, když v rozhodujících chvílích rytíři ztroskotávali na jihlavské Dukle. Zítra na domácím ledě (17.30) se útočník Matěj Pekr v jejím dresu postaví v semifinále vyřazovací části soutěže proti svému bývalému chlebodárci. 

Na semifinálového soupeře Jihlava stejně jako Kladno čekala do úterního večera, kdy Vsetín vyřadil Prostějov a rozhodl, že váš tým jde na Rytíře. Koho jste si vy osobně přál spíše - Prostějov, nebo Kladno?
Říkal jsem si, že bychom mohli raději dostat Prostějov, protože bychom v té sérii s ním byli favority. To se proti Kladnu o nás říct nedá.

Ale podle postavení v tabulce jste suverénním vítězem základní části, kdežto kladenský tým skončil čtvrtý. Papírovým favoritem jste logicky vy...
Play off je jiná soutěž. S Kladnem jsme sice v základní části neprohráli, ale to je minulost. Podívejte se, kdo za Kladno v téhle části sezony nastupuje. Jsou to velmi zkušení hokejisté, Jágr, Plekanec, Vampola, Nash, Lakos. Takovou koncentrací zkušenosti se s Kladnem nemůžeme měřit. 

Jde z Kladna strach?
Takhle bych to nebral. Ohromný respekt ano, ale my se nebojíme nikoho. Vyznačujeme se velikou vnitřní týmovou silou. A také velikou chutí dojít do extraligy (usmívá se). 

Říká se, že se do extraligy Dukle moc nechce, že ji nebude mít kde hrát...
To je hloupost. Za prvé na to my hráči vůbec nemyslíme, my chceme postoupit, a za druhé příští rok ještě na našem stadionu hrát můžeme. 

-red-

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí