Volejbalisté Kladna se z Příbrami vraceli zvesela

Kladenští orli si do Příbrami přiletěli pro tři body za výhru 3:0 (25:18, 25:22, 25:22). 

V prvním setu hosté příbramské kocoury smetli z palubovky. Orli začali zhurta od prvního balonu a záhy vedli o pět až šest bodů. Stejný náskok měli, když dosáhli dvacátého míče. V té době je nemusel mrzet ani zahozený servis. Mohli se totiž v útoku opřít o výtečného Okošanoviče, který oproti zápasu v Odoleně Vodě dostával nahráno častěji.

Ve druhé sadě orli nastavené tempo hry neudrželi a pustili kocoury v prvních deseti míčích do zápasu. Pak si vzali otěže utkání zpět do svých rukou a už je z nich nepustili. Taktickými servisy na vybrané hráče protivníka, zodpovědným trpělivým výkonem a dodržením taktiky si tři body orli odvezli do svého hnízda v Kladně zaslouženě. 

"Jen se potvrdilo, že se před bouřlivým publikem v Příbrami nehraje lehce. Zase měli v ochozech nějakých sedm set lidí. Tentokrát jsme ale tuhle silnou zbraň kocourů otupili hned od začátku. Hodně jsme vedli a nedovolili jsme jejich fanouškům, aby se dostali do varu," řekl asistent trenéra orlů Petr Klár.  

Kladenští orli v dalším utkání přivítají v neděli 24. listopadu doma Ostravu. Duel má kvůli hokejovému utkání Rytířů netradiční začátek ve 13.00 hodin. Orli zřejmě opět nabídnou vstupné zdarma držitelům vstupenky na hokejový zápas Kladna. 

Sestava Kladna: Zajíček, Hýský, Vemič, Okošanovič, Mikulenka, libero Moník. 

Jan Murárik

Foto: Anna Earl


Počasí Kladno

Předpověď počasí