Kladenští orli urvali tři body

Kladenští volejbalisté porazili doma Zlín 3:1 (25:19, 15:25, 27:25, 25:22).

Trenér Fortuník šokoval soupeře nečekaným tahem. Kvůli zdravotní absenci Okošanoviče šel na smeč Moník a na libero místo něj Vostárek. K tomu orli přidali skvělý blok, dobrý servis a první sada nemohla mít jiného vítěze. Ve druhém setu už nic z toho neplatilo. Hosté zlepšili podání a Kladno si nepřihrálo...

"Musíme to hrát za jedna rychlý útok. Nemůžeme se s nimi přetahovat," poznamenal manažer orlů Jindřich Neumann k vývoji třetího setu. V něm Zlínští až do sedmnáctého bodu dotahovali náskok Kladna, ale poté vyrobili dvě hrubky, Hýský dal eso a zdálo se, že bod za druhý vyhraný set je doma. Nebyl. Domácí opovrhli třemi setboly a set se protáhl na sedmadvacet míčů na vítězné straně.

Ve čtvrtém setu se na své místo vrátilo libero Moník, ale hosté se s tím vypořádali zlepšeným servisem. Na jednadvacátém míči jim výborným podáním chvíli kontroval van Haarlem. Když ho po zlínské chybě napodobil Vemič, proměnilo Kladno první mečbol.
Kladenští orli hrají v úterý pohár v Rumunsku. Další domácí zápas Kladno uvidí příští neděli. Orli hostí Beskydy (15.00 hod.).

Sestava orlů: Vemič, Zajíček, Hýský, Sobotka, van Haarlem, Moník, libero Vostárek (Fortuník, Kuboš, Mikulenka).

Diváků: 300.

Jan Murárik 


Počasí Kladno

Předpověď počasí