Kladno dalo Beskydům lekci

Kladenští volejbalisté potvrdili roli favorita a po výsledku 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:18) poslali Beskydy domů bez bodu.

Hosté si dali tento víkend stejně jako orli dva zápasy. Včera prohráli v Praze bez zisku bodu. V Kladně s nulou pokračovali, byť v úvodní sadě vedli už o pět bodů na jedenáctém míči. Domácí přidali na servisu i nad sítí a outsider ostrouhal. "Vypadalo to s námi  hrozně," oddechl si manažer orlů Jindřich Neumann.

Druhý set sehráli orli podle představ jejich fanoušků. Leč ve třetím si znovu neodpustili výpadek. Hosté si dokázali přihrát a orly dostali do úzkých. K tomu se přidali rozhodčí, kterým zrovna tato sada nesedla... V další přehlédli několik tečí, ale dění na palubovce tím zásadně neovlivnili. Mužstva se o body přitahovala půlku setu. Tu druhou orli ovládli a s jistotou navyšovali náskok.

Ve středu sehraje Kladno doma odvetu evropského poháru s Craiovou  (19.00 hod.).

Sestava Kladna: Vemič, Zajíček, Hýský, Sobotka, Okošanovič, van Haarlem, libero Moník  (Fortuník, Kuboš, Vostárek, Mikulenka, Wallisch).